Katalog Firm i Instytucji Wróć

Lech Garmażeria Staropolska Sp. z o.o. Sp. k.

Osiedle Ignatki. ul. Leśna 4

16-001 Kleosin

tel.85 747 42 11

www.lech.bialystok.pl
lech@lech.bialystok.pl
Czynne: PN - PT: 6.00 - 15.00, SOB: 6.00 - 12.00
Karty płatnicze: Tak

Mapa
Opis:

Lech - Garmażeria Staropolska powstała w 1991 roku jako firma produkująca jedyne w swoim rodzaju wyroby wędliniarskie i garmażeryjne wysokiej jakości skierowane do klienta wymagającego, który poszukuje wyrobów smacznych, zdrowych i niepowtarzalnych.

Produkujemy niewielkie serie wyrobów wykonywanych tradycyjnymi metodami, w większości ręcznie. Np. skrzydełka drobiowe faszerowane, udka kurczaka faszerowane, szyjki drobiowe faszerowane oraz wiele innych.

Nasze wędliny charakteryzują się niskim nastrzykiem (ok. 15-25 %) oraz wędzeniem w tradycyjnej wędzarni czyli nad ogniem w naturalnym dymie, który powstaje ze spalania drzewa dębowego. Posiadamy w naszej ofercie wyroby pieczone nad ogniskiem mające szczególnie silny zapach dymu, oraz smak, który tworzy je jedynymi w swoim rodzaju, są to wyroby z komina: szynka z komina, polędwica z komina, karkówka z komina, boczek z komina, łopatka z komina.

Wytwarzamy także serię wyrobów swojskich, które peklowane są starą metodą, czyli poprzez zalewanie oraz dojrzewanie. Do peklowania używana jest jedynie sól kamienna oraz przyprawy. Są to wyroby o szarej barwie, silnym aromacie ziół oraz smaku charakterystycznym dla dawnych metod produkcji.

Produkujemy również szeroki asortyment kiełbas, które produkowane są w/g starych receptur oraz tradycyjnymi metodami.

Posiadamy prawo produkcji i sprzedaży naszych wyrobów na rynek europejski.

Jesteśmy jedynym lub jednym z niewielu zakładów w Europie, który przyjął tak szeroki profil produkcji.

Lech Garmażeria Staropolska Sp. z o.o. Sp. k.
Lech Garmażeria Staropolska Sp. z o.o. Sp. k.
Lech Garmażeria Staropolska Sp. z o.o. Sp. k.
Lech Garmażeria Staropolska Sp. z o.o. Sp. k.