Aktualności

Wróć

Żywa choinka na Rynku Kościuszki. Ile będzie kosztować?

2022-11-22 14:00:42
Miasto wybrało już firmę, która zajmie się ustawieniem i udekorowaniem żywej choinki na Rynku Kościuszki.
Maciej Safaryn
Wybrana w przetargu firma Christmas Decor s.c. I. Pierko, A. Kochanowski z Karakul zajmie się w tym roku ustawieniem i udekorowaniem świątecznej choinki na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Przy wyborze oferty miasto kierowało się jedynym kryterium oceny, czyli ceną. Firma otrzyma za zamówienie dokładnie 49 138,50 zł brutto. Druga oferta opiewała na kwotę ponad 52 tys. zł.

Co ciekawe, w ubiegłym roku firma Christmas Decor za to samo zamówienie zaproponowała kwotę niemal 60 tys. zł brutto. Wówczas miasto wybrało inną, najtańszą ofertę opiewającą na sumę 42 tys. zł.

Wykonawca będzie musiał wyciąć żywe drzewo gatunku deglezja zielona, załadować i przetransportować z ul. Węgierskiej na Rynek Kościuszki oraz uporządkować miejsce po wycince. Drzewko musi zostać ustawione na rynku do 1 grudnia. Do tego czasu powinno być również udekorowane lampkami choinkowymi typu LED - w ilości od 100 do 120 kompletów o długości 12 m każdy. Drzewo powinno zostać przygotowane do uroczystego uruchomienia przez Prezydenta Miasta Białegostoku jednym ozdobnym włącznikiem.

Wykonawca będzie musiał każdego dnia ekspozycji dokonywać kontroli świerka, a w razie konieczności, np. niestabilności, zamocować liny odciągowe. W przypadku ubytków, będzie musiał uzupełnić brakujące gałęzie. Ponadto firma zobowiązana jest do utrzymania lampek choinkowych w sprawności, a w razie ich uszkodzenia - dokonania naprawy własnym staraniem i na własny koszt. W przypadku zniszczeń spowodowanych wandalizmem, kradzieżą czy zjawiskami pogodowymi, wykonawca zobowiązany jest powiadomić miasto o zaistniałej sytuacji oraz w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia – niezwłocznie złożyć meldunek policji.

Usunięcie drzewa musi nastąpić do 2 lutego 2023 r.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl