Kultura i Rozrywka

Wróć

Zdjęcia do tego filmu powstawały w Białymstoku i okolicach. Wejdzie do kin w marcu [WIDEO]

2019-01-21 15:02:17
W niedzielę (20.01) odbyła się białostocka premiera polskiej przygodowej komedii familijnej Władcy Przygód. Stąd do Oblivio w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięli główni twórcy, reżyser oraz aktorzy.
Marcin Jakowiak/UM Białystok
Władcy Przygód. Stąd do Oblivio to pierwszy od lat polski film dla dzieci i młodzieży, zrealizowany z tak dużym rozmachem i oryginalnością. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa muzyka, za którą odpowiada m.in. Carl Rydlund. Twórca pracował przy takich amerykańskich produkcjach jak Interstellar i Dunkierka. W przypadku Władców przygód odpowiadał za orkiestrację, a muzykę skomponował Fred Emory Smith. Piosenkę będącą tematem muzycznym filmu wykonał pochodzący z Lipska na Podlasiu Janusz Panasewicz.



- Mam nadzieję, że film zyska uznanie wśród publiczności w całym kraju i przyczyni się także do promocji naszego miasta. Taki jest przecież główny cel naszego konkursu filmowego - powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Film opowiada losy nastoletniego Franka, który zaprzyjaźnia się z Eddiem - zbiegiem z krainy zapomnianych piosenek Oblivio. Wspólnie ze swoją przyjaciółką Izką wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż mającą uratować przybysza przed bezwzględnymi łowcami nie z tego świata.

W roli głównej wystąpił Szymon Radzimierski - nastoletni podróżnik, bloger, pisarz i autor książek Dziennik Łowcy Przygód. Extremalne Borneo oraz Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia. Zdjęcia do filmu powstawały między innymi w Białymstoku i okolicach z udziałem białostockich aktorów. Film Władcy Przygód. Stąd do Oblivio wejdzie na ekrany kin w całej Polsce 21 marca.

Produkcja została wsparta finansowo przez Miasto Białystok w ramach konkursu filmowego (Białostocki Fundusz Filmowy 2016). Konkurs dotyczy produkcji filmu fabularnego (pełnometrażowego, tj. o długości ponad 55 minut), filmu dokumentalnego, serialu telewizyjnego lub filmu animowanego. Wyprodukowany materiał powinien być związany z Białymstokiem. Ma przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji miasta, a także budowania jego pozytywnego wizerunku. W ramach Białostockiego Funduszu Filmowego zrealizowana została m.in. także pierwsza część filmu Czarna Dama.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl