Nowatorski system kształcenia
Dziekan Wydziału Zarządzania prof. Joanicjusz Nazarko nie kryje zadowolenia: Nasze usilne starania, by uruchomić inżynierski kierunek studiów w zupełnie nowej dziedzinie, zakończyły się sukcesem. Nowatorski, modułowy system kształcenia, jak również sam obszar związany z nowoczesnymi metodami organizacji i zarządzania usługami powinien dać studentom wiele satysfakcji i praktycznych umiejętności. Absolwenci będą ekspertami inżynierii usług i nie powinni mieć problemów z zatrudnieniem, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych naszych, inżynierskich kierunków – logistyki czy zarządzania i inżynierii produkcji.
Program studiów ma charakter interdyscyplinarny, łączy wiedzę z zakresu dziedzin inżynierskich oraz ekonomii, prawa i marketingu, wspartą narzędziami informatycznymi. Ponad 50% zajęć będzie miało charakter praktyczny. Absolwent będzie posiadał umiejętności w zakresie całościowego pojmowania procesów dotyczących projektowania, tworzenia i realizacji usług z wykorzystaniem nowoczesnych metod organizacji i zarządzania. Zdobyta wiedza i umiejętności będą mogły być wykorzystane zarówno w organizacji usług dla biznesu, usług publicznych (np. usługi medyczne, administracyjne), jak również własnej działalności gospodarczej (np. usługi internetowe).
Szerokie kompetencje
Absolwent będzie przygotowany do zarządzania projektami różnego typu, obsługi klientów w obszarze usług przemysłowych i publicznych. Będzie umiał konfigurować i wdrażać rozwiązania informatyczne z różnych dziedzin, które mają zastosowanie w działalności usługowej. W zakresie kompetencji absolwenta będzie również kierowanie operacjami w przedsiębiorstwach sieciowych, a także prowadzenie marketingu z uwzględnieniem narzędzi społecznościowych.
Zarządzanie i inżynieria usług jest pierwszym i obecnie jedynym tego typu kierunkiem na polskich uczelniach. Kształcenie będzie prowadzone w innowacyjnej formule opartej na nowoczesnej koncepcji zarządzania projektem.
Warto wspomnieć o pozostałych kierunkach studiowania na Wydziale Zarządzania
Od kilu lat inżynierski kierunek logistyka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem maturzystów. W ubiegłym roku był najpopularniejszy w całej Politechnice Białostockiej. Dostać się na logistykę jest bardzo trudno, ale za to po studiach z zatrudnieniem nie ma najmniejszego problemu.
Zarządzanie i inżynieria produkcji też ma już swoją markę. Ciekawym zjawiskiem jest bardzo duża ilość studentek, które chcą zostać inżynierami - menedżerami produkcji. Panie górą!
Zarządzanie jest najstarszym kierunkiem Wydziału Zarządzania. Liczba absolwentów liczona w tysiącach i niesłabnąca popularność bierze się w znacznym stopniu z ilości specjalności na studiach magisterskich, w tym prowadzonych w języku angielskim.
Z racji położenia Podlasia, jego walorów przyrodniczych, z takimi perłami jak Puszcza Białowieska i Wigierski Park Narodowy, istnieje stałe zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie organizacji i zarządzania turystyką. Na kierunku turystyka i rekreacja studiują przyszli menedżerowie tej branży.
Więcej informacji:
stronie internetowej i facebooku Wydziału Zarządzania.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]