Wystartowała I liga futsalu. Jagiellonia i Futbalo już wygrywają

2024-09-30 11:46:07
Inauguracja I ligi futsalu była dla białostockich drużyn udana. Jagiellonia pokonała AZS Uniwersytet Gdański, natomiast Futbalo okazało się lepsze od LZS-u Dragon Bojano.
Damian Przestrzelski/Jagiellonia Białystok Futsal
Zespół Jagiellonii Białystok spadł w poprzednim sezonie z Fogo Futsal Ekstraklasy, dlatego w batalii 2024/2025 Żółto-Czerwoni będą występować na szczeblu I ligi. Czy uda im się natychmiast awansować do elity? To się jeszcze okaże, ale pierwszy mecz napawa optymizmem. Przebudowana drużyna Jagiellonii rozbiła bowiem w hali Mechaniaka 7:1 AZS Uniwersytet Gdański i w tym momencie zajmuje 2. miejsce. W kolejce otwierającej zmagania wyżej wygrał tylko KS Futsal Świecie.

Strzelanie w sobotnim (28.09) spotkaniu rozpoczął w 5. minucie Matheus Nery Santos, po czym do siatki trafił Vitalii Lisnychenko. Jeszcze przed przerwą do meczowego protokołu wpisali się też Grzegorz Hraburda i Piotr Skiepko, a po zmianie stron gospodarze dokończyli dzieła zniszczenia, aplikując gościom kolejne trzy bramki. W drugiej połowie gole zdobywali Grzegorz Makal, Vitalii Lisnychenko oraz Piotr Skiepko. Honorowe trafienie dla gdańszczan zaliczył z kolei Daniel Gojlik.

Po zwycięstwo w 1. kolejce sięgnęło także Futbalo. Druga z białostockich drużyn wygrała w delegacji 6:3 z LZS-em Dragon Bojano. Gole na konto podlaskiej ekipy strzelali Maciej Stachelek (x2), Jacek Stefanowicz, Adam Butkiewicz, Bartosz Gołaszewski i Mateusz Prolejko.

- Rozpoczęliśmy sezon bardzo udanie, inkasując trzy punkty na trudnym dla nas terenie. Kibice na trybunach i przed ekranami nie mogli narzekać na nudę. Padło aż dziewięć bramek, a sędziowie nie szczędzili różnokolorowych kartoników graczom obu ekip. Pierwsze 20 minut w naszym wykonaniu w starciu z LZS-em Dragon Bojano było niemal koncertowe. Na przerwę schodziliśmy, prowadząc 6:2. Trzeba przyznać, że zdobywanie kolejnych goli przychodziło nam z dużą łatwością i spokojem. W drugiej odsłonie zespół gospodarzy próbował odrabiać straty, zaś my delikatnie zdjęliśmy nogę z gazu. Na pewno zdobycz bramkowa mogła być bardziej okazała, ale w kilku sytuacjach brakowało zimnej krwi w wykończeniu, szczególnie w końcówce, gdy graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Na analizę przyjdzie jeszcze czas. Pierwszy z 22 małych celów został zrealizowany - informuje Futbalo w swym komunikacie.

W następnej kolejce Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Wenecją Pułtusk, a Futbalo podejmie we własnej hali Futsal Świecie.

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Futsal Szczecin 1 0 0 0 1 2:9

Jagiellonia Białystok - AZS Uniwersytet Gdański 7:1 (4:0)
Bramki: Matheus Nery Santos 5, Vitalii Lisnychenko 8, 37, Grzegorz Haraburda 12, Piotr Skiepko 13, 39, Grzegorz Makal - Daniel Gojlik
Jagiellonia Białystok: Yurii Kozachenko - Piotr Skiepko, Mateusz Łabieniec, Grzegorz Haraburda, Jacek Dzienis oraz Kacper Laskowski, Szymon Danilewicz, Vitalii Pankratii, Krzysztof Kożuszkiewicz, Vitalii Lisnychenko, Matheus Nery Santos, Grzegorz Makal, Grzegorz Haraburda, Eryk Kajewski, Valdir Ferreira Dos Santos Junior

LZS Dragon Bojano - Futbalo Białystok 3:6 (2:6)
Bramki: Mikołaj Kreft (x2), Paweł Brzuzy - Maciej Stachelek (x2), Jacek Stefanowicz, Adam Butkiewicz, Bartosz Gołaszewski, Mateusz Prolejko