Prezentacja będzie poświęcona produkcji projektów artystycznych, które powodują rekonstrukcję pamięci i jej zanikanie w określonych miejscach obciążonych kontrolą.
W trakcie wykładu przywołane zostaną takie projekty jak: Unrecorded (Akbank Sanat, Istanbul, 2008), Lapses (projekt dla Pawilonu Tureckiego na 53-cie Biennale w Wenecji) oraz nadchodzący projekt „Druga edycja Projektu Biennale D-0 ARK Underground, Bośnia i Hercegowina” która odbędzie się w schronie atomowym w Konjic, 45 km na południe od Sarajewa, znanego jako Schron Atomowy Tito.
Wszystkie dotyczą przestrzeni jako czynnika decydującego o naszym postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości. W świetle przedstawionych projektów, wykład podejmie różne relacje między koncepcjami pamięci i archiwizacji, percepcji i interakcji; kontroli, projektowania i ograniczeń współczesnych praktyk artystycznych.
Basak Senova jest redakcyjną korespondentką ibraaz.org i wspózałożycielką NOMAD, jak również organizatorką ctrl_alt_del i Upgrade!Istanbul Senova była kuratorką Pawilonu Turcji na 53 Biennale w Wenecji (2009) i wykładowcą Wydziału Komunikacji na Uniwerstecie Kadir Has w Istambule (2006-2010).
Początek o godz. 18.
O wydarzeniu:
Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?