Aktualności

Wróć

Wyjazdowe posiedzenie rządu w Białymstoku. Politycy rozmawiają o wschodniej granicy

2024-06-10 15:37:48
W poniedziałek (10 czerwca) rozpoczęło się posiedzenie rządu w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wśród tematów zaplanowanych na niecodzienne posiedzenie rady ministrów mają znaleźć się Tarcza Wschód oraz sytuacja na wschodniej granicy.
Kancelaria Premiera FB
Obrady rozpoczęły się o godz. 14.00.

Zgodnie z zapowiedziami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas posiedzenia w Białymstoku, rząd rozpatrzy projekt uchwały dotyczącej Narodowego Programu Odstraszania i Obrony „Tarcza Wschód”, zainicjowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Premier Tusk przedstawił założenia tego programu 18 maja tego roku.

Tarcza Wschód ma obejmować różne systemy wykrywania i ostrzegania, wysunięte bazy, węzły logistyczne, umocnienia oraz systemy antydronowe, mające na celu wzmocnienie potencjału polskich sił zbrojnych. Przemieszczenie się mają przeciwnikowi utrudnić nie tylko stałe zapory i umocnienia, ale także te naturalne, jak lasy i bagna.

Rząd zajmie się również projektem uchwały dotyczącej sytuacji na wschodniej granicy Polski, zgłoszonym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Podczas spotkania omówiony zostanie projekt założeń budżetu państwa na 2025 rok. W planach rządu jest również przedstawienie propozycji wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej na rok 2025.

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbędzie się też posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl