Nauka

Wróć

Współpraca uczelni i organizacji pozarządowej na rzecz edukacji antydyskryminacyjnej

2015-09-13 00:00:00
W październiku w Białymstoku ruszy cykl darmowych warsztatów antydyskryminacyjnych dla dzieci ze szkół podstawowych.
pixabay.com
Warsztaty antydyskryminacyjne to projekt Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12. Program ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi odnośnie wykluczenia i dyskryminacji.

- W naszej ocenie najlepszym do tego sposobem jest wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej do systemu edukacji formalnej. Z raportu Wielka nieobecna Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej wynika, że brakuje jej w placówkach edukacyjnych. Chcemy to zmieniać, dlatego planujemy przeprowadzić 50 bezpłatnych, czterogodzinnych warsztatów dla grup uczennic i uczniów ze szkół ponadpodstawowych - wyjaśnia Anna Kozicka, koordynatorka projektu.

Warsztaty rozpoczną się w październiku i będą przeprowadzane w szkołach do końca roku. Placówki, które są nimi zainteresowane, mogą zgłaszać się wysyłając e-mail na adres: anna.kozicka@9dwunastych.org lub dzwoniąc pod numer: 796 85 94 62.

Realizatorzy projektu w przyszłym miesiącu zaplanowali publikację pt. Narzędziownik Różnorodności. Dobre praktyki w projektach i organizacjach. 5 października odbędzie się także konferencja Różnorodność - inspiracje oraz warsztaty antydyskryminacyjne dla pracowników i pracowniczek placówek edukacyjnych i kulturalnych, które będą poprzedzone warsztatami muralowymi. Dariusz Paczkowski z Fundacji KLAMRA wraz z grupą młodzieży mają też zamiar stworzyć mural antydyskryminacyjny.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl