Kryminalne

Wróć

Wrócił do kraju i wpadł. 49-latek wyczyścił konto znajomego przy użyciu BLIKA

2025-04-23 17:30:01
Ponad 10 tysięcy złotych stracił mężczyzna, któremu znajomy ukradł telefon i kartę bankomatową. 49-latek uciekł za granicę, ale po powrocie został zatrzymany przez białostockich kryminalnych.
KMP Białystok
Do kradzieży doszło rok temu podczas spotkania towarzyskiego. 49-latek, wykorzystując chwilę nieuwagi znajomego, zabrał mu telefon i kartę bankomatową. Jeszcze tego samego dnia zaczął przelewać pieniądze z konta ofiary na swoje za pomocą kodów BLIK, wypłacał gotówkę z bankomatu i robił zakupy w sklepach.

Następnego dnia wyjechał do Katowic, gdzie kontynuował przestępczy proceder. Poszkodowany zgłosił sprawę na policję dopiero po około miesiącu. W międzyczasie stracił ponad 10 tysięcy złotych, a sprawca zdążył opuścić kraj.

Po powrocie do Polski 49-latkiem zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji III w Białymstoku. Namierzyli go na osiedlu Młodych i tam zatrzymali. Okazało się, że nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna usłyszał łącznie 18 zarzutów – jeden dotyczący kradzieży w warunkach recydywy i 17 kradzieży z włamaniem, także w recydywie. Za te przestępstwa grozi mu do 15 lat więzienia.
Diana Rusiłowicz
24@bialystokonline.pl