Warsztatownia to miejsce, gdzie można nauczyć się wykonywać artystyczną biżuterię, sporządzać naturalne kosmetyki czy poznać tajniki fotografii. Zapisać na zajęcia może się każdy - w ofercie znajdują się warsztaty zarówno dla dzieci i młodzieży, jak też dorosłych.
Twórcze pasje są zaraźliwe
Warsztatownia działa od kilku tygodni i jest inicjatywą kilku osób, które postanowiły twórczą pasją zarażać innych.
- Zależało nam, by było to jedno, stałe miejsce, w którym będzie można organizować cykliczne warsztaty - wspomina Paulina Horba, absolwentka ASP w Poznaniu, która zebrała grupę prowadzących.
Dużym atutem Warsztatowni jest jej położenie - mieści się w ścisłym centrum miasta przy ul. Zamenhofa 1 (wcześniej była tam Galeria Schron - przyp. red.). Teraz spotykają się tu osoby, które chcą się nauczyć czegoś konkretnego, a miejsce staje się kulturalnym zagłębiem.
Fotografia, biżuteria i naturalne kosmetyki
Przekrój zajęć jest szeroki. Naturalna pielęgnacja włosów, podstawy techniki biżuteryjnej soutache czy beading, kosmetyczny niezbędnik dla mam, pachnące naturalne pranie, naturalne kosmetyki dla niemowląt, atrakcyjne pocztówki i zaproszenia - to tylko wybrane sierpniowe tematy warsztatów. Wszystkie terminy i szczegóły znajdziecie na stronie www.warsztatownia.bialystok.pl. Ceny za warsztaty wahają się w granicach od 20 zł (w grupie dziecięcej) do 90 zł (zajęcia biżuteryjne zawierające wszystkie potrzebne materiały).
Zajęcia prowadzą specjaliści w danej dziedzinie. I tak Filip i Paulina Jackowscy zajmują się ekologią i wszystkim, co naturalne. Łukasz Zimnoch-Bednarek poprowadzi zajęcia z fotografii cyfrowej i polaroidowej, a Paulina Horba specjalizuje się w wykonywaniu biżuterii. Zespół tworzą też Sebastian Łukaszuk, zajmujący się szeroko rozumianą animacją, graficzka Monika Godlewska oraz inżynier technolog o duszy artysty Agata Zaręba. W Warsztatowni można także nauczyć się m.in. filcowania, decoupage'u i upcyklingu, czyli twórczego wykorzystania odpadów.
Miejsce otwarte na nowe osoby
Paulina Horba podkreśla, że Warsztatownia jest otwarta na wszystkich ludzi, którzy chcą się podzielić ciekawymi pasjami z innymi osobami. Oferta zajęć ciągle się poszerza. Jest też dość oryginalna - próżno szukać cyklicznych zajęć z soutache czy wykonywania naturalnych kosmetyków gdzie indziej w mieście.
- Warsztaty to fajna forma spotkania się i poznania - mówi Paulina Horba. - Czasami kobiety przychodzą na zajęcia i nie wiedzą, że potrafią coś zrobić, a potem okazuje się, że są w czymś dobre i zaczynają się tym interesować.
Warsztatownia chce też wychodzić ze swoimi propozycjami na zewnątrz. W grę wchodzą imprezy firmowe, plenerowe, a także zajęcia w szkołach i przedszkolach.
Najbliższe warsztaty:
Soutache - podstawy techniki i
Kosmetyczny niezbędnik dla mam