Kultura i Rozrywka

Wróć

Walentynki vs. antywalentynki, czyli białostockie imprezy pod znakiem miłości [LISTA]

2024-02-09 16:28:48
W środę (14 lutego) obchodzimy święto zakochanych, czyli Walentynki. Z tej okazji w Białymstoku odbędzie się mnóstwo imprez pod znakiem miłości, ale nie tylko. W planach są również antywalentynkowe wydarzenia.
Pixabay.com

ŚRODA, 14 lutego

Walentynki z Teatrem Dramatycznym: Motyle są wolne

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów na spektakl Motyle są wolne z okazji Święta Zakochanych. To wzruszająca historia niewidomego chłopaka, Dona, który próbuje odnaleźć się we własnym życiu, opuszczając apodyktyczną matkę. Jego świat zostaje całkowicie przetasowany, gdy spotyka Jill, ekscentryczną sąsiadkę i początkującą aktorkę, która przynosi do jego życia nową perspektywę. Sztuka powstała w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Motyle są wolne będzie prezentowane również 16, 17 i 18 lutego.

Więcej informacji: Walentynki z Teatrem Dramatycznym: Motyle są wolne


Musicalowa Rewia Absurdu Miłość Ci wszystko wypaczy

W Nie Teatrze odbędzie się Musicalowa Rewia Absurdu Miłość Ci wszystko wypaczy. To spektakl realizowany przez trójkę artystów młodej sceny musicalowej. Na scenie wybrzmią utwory z musicali takich jak Cabaret, Chicago, A Chorus Line, czy The Producers, okraszone choreografiami w iście broadwayowskim stylu.

Więcej informacji: Miłość Ci wszystko wypaczy - Musicalowa Rewia Absurdu


Filmowe Walentynki: Miłość bez ostrzeżenia

W Kinie Forum w ramach Filmowych Walentynek będzie prezentowany film Miłość bez ostrzeżenia. Produkcja ukazuje historię kompozytora, który zmaga się z kryzysem twórczym w Nowym Jorku. Jego żona, prowadząca klinikę terapeutyczną, sugeruje mu szukanie natchnienia w niekonwencjonalny sposób. Jako muzę wybiera seksoholiczkę, kapitana statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. W rezultacie rodzi się pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście, gdzie zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko, nadzieja na niespodziewaną miłość wciąż istnieje.

Więcej informacji: Filmowe Walentynki: Miłość bez ostrzeżenia


Antywalentynki - Najlepsze z najgorszych: Zakochani psychopaci

W klubie Fama w ramach Antywalentynek zostanie zaprezentowany film Zakochani psychopaci w cyklu Najlepsze z najgorszych. To czarna komedia, która w sposób absurdalny i niepoważny przedstawia historię miłosnego związku między Joe, sympatycznym barmanem w kryzysie egzystencjalnym, a Kate, seksowną manikiurzystką. Ich wspólną pasją staje się nienawiść do winogron, która prowadzi do nietypowej formy wyrazu uczuć – morderstwa.

Więcej informacji: Antywalentynki - Najlepsze z najgorszych: Zakochani psychopaci


Walentynki w kinach Helios

Z okazji dnia zakochanych kina Helios przygotowały specjalny repertuar pełen miłości, uczuć i porywów serca. W repertuarze kin będą prezentowane tytuły: Priscilla, Miłość jak miód, Piękna katastrofa 2, Jak ukradłem 100 milionów i Dobrzy nieznajomi.

Więcej informacji:
Walentynki w kinie Helios w Galerii Alfa
Walentynki w kinie Helios w Atrium Biała
Walentynki w kinie Helios w Galerii Jurowieckiej


PIĄTEK, 16 lutego

Wystawa Zaraz po Walentynkach

W Galerii Arsenał odbędzie się wernisaż wystawy Zaraz po Walentynkach. Zaproszone do udziału w wystawie osoby artystyczne nie celebrują konceptu normatywnej miłości romantycznej. Opowiadają za to mroczne historie o twierdzy heteromatriksu i przemocy – czającej się także w niepozbawionych miłości relacjach. Krytycznie i z empatią obserwują własne rodziny pochodzenia i konfrontują się z duchami rodzinnych traum. W niedzielę (18 lutego) w planach jest oprowadzanie kuratorsko-autorskie.

Więcej informacji: Wystawa Zaraz po Walentynkach


NIEDZIELA, 18 lutego

Wszystko o Miłości - Walentynkowe Show

W Operze i Filharmonii Podlaskiej prezentowane będzie Walentynkowe Show Wszystko o Miłości. Przy akompaniamencie Podlaskiej Orkiestry Salonowej pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego będzie można usłyszeć najsłynniejsze przeboje muzyki operetkowej i rozrywkowej o tematyce miłosnej w wykonaniu solistów. Atrakcją koncertu będą pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu Mistrzów Świata formacji World Dance Competition w tańcach standardowych na rok 2014 i 2019 - białostockiej formacji tanecznej KADRYL.

Więcej informacji: Szukasz już planów na Walentynki? Mamy propozycję - Walentynkowe Show!
Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl