Aktualności

Wróć

W wypadku autokaru w Chorwacji zginął ksiądz z diecezji drohiczyńskiej

2022-08-09 13:09:53
We wtorek (9.08) diecezja drohiczyńska wydała komunikat, w którym poinformowała o śmierci tamtejszego duchownego, który zginął w wypadku pielgrzymów podróżujących do Medjugorie.
salesjanie.waw.pl
We wtorek na stronie internetowej Diecezji Drohiczyńskiej pojawiła się informacja odnośnie śmierci ks. Grzegorza Radziszewskiego, który zginał w wypadku autokarowym w Chorwacji.

Śp. ks. Grzegorz Radziszewski SDB odszedł do Pana w sobotę 6 sierpnia 2022 r. pielgrzymując do Medjugorie. Diecezja Drohiczyńska łączy się ze wspólnotą salezjańską, prosząc w modlitwach Boga, aby zmarły Kapłan mógł w pełni uczestniczyć w tajemnicy paschalnej Chrystusa i wejść do radości Pana. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie! - napisał w komunikacie ks. Marcin Gołębiewski, rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej.

Podobna informacja znalazła się na stronie salezjanów:

Drodzy Współbracia, otrzymaliśmy z Konsulatu RP w Zagrzebiu oficjalne potwierdzenie o tragicznej śmierci naszego Współbrata – ks. Grzegorza Radziszewskiego. Niech Bóg okaże Jemu swoje Miłosierdzie i przyjmie do radości nieba, a najbliższą Rodzinę niech ukoi w bólu i umocni w nadziei, że rozłąka przemieni się w ponowne spotkanie, które już się nie skończy – poinformował ks. Artur Sulik SDB sekretarz inspektorialny.

Ks. Radziszewski był wikariuszem w parafii św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim. Pochodził z Brzozowa (powiat sokólski).

Wiadomo, że duchowny, był jedną z kilku osób z tej diecezji, które brały udział w pielgrzymce.

Wśród pielgrzymów był jeden kapłan i kilka osób świeckich z Diecezji Drohiczyńskiej. Na ten moment nie mamy informacji o ich losie – czytamy w komunikacie na stronie diecezji.

Do tragicznego wypadku autokarowego w Chorwacji doszło w sobotę na ranem. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus w pewnym momencie wypadł z drogi i zjechał do znajdującego się przy autostradzie rowu. Na skutek zdarzenia zmarło 12 osób a 32 zostały ranne, w tym kilka ciężko.

AKTUALIZACJA

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 12 sierpnia 2022 r. w kościele parafialnym w Rudce w następującym porządku:
- godz. 14.00 – Msza św. pogrzebowa,
- po Eucharystii ciało spocznie na cmentarzu parafialnym.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl