Aktualności

Wróć

W środę lepiej pamiętać o parasolce

2024-02-28 07:40:17
Dziś do naszego miasta powrócą ciemne chmury. Zapowiedziano obfite opady deszczu.
Pixabay
Środa przyniesie stolicy województwa podlaskiego załamanie pogody. Ponad naszym miastem znów zgromadzą się ciemne chmury, które przyniosą nam obfite opady deszczu. Dobra wiadomość jest taka, że wciąż będzie ciepło i nie musimy obawiać się dziś silnych powiewów wiatru.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 13°C w ciągu dnia i 3°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 12°C.

Towarzyszyć nam dziś będzie subtelny powiew południowo-zachodniego wiatru. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje ponad 90 proc. powierzchni nieba.

W związku z zapowiadanymi na ten dzień obfitymi opadami deszczu, stan wilgotności powietrza wzrośnie do 70 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1017 hPa. W Białymstoku panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłysło dziś ponad naszym miastem o godzinie 6:19. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:40, a zachodu słońca możemy spodziewać się dopiero o godzinie 17:02. Długość dnia wyniesie 10 godzin i 43 minuty.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 21:34, a jego zachód przypada na godzinę 7:25. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 13 godzin i 17 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 28 lutego to 59. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Spania w Miejscach Publicznych oraz Dzień Kibica Cracovii.

Swoje imieniny świętują: Hilary, Makary, Roman, Antonia, August, Bogurad, Falibog, Gaja, Gajusz, Józef, Kaja, Lech, Ludomir, Nadbor, Oswald, Sylwana oraz Tymoteusz.

Przysłowia:

Kiedy kot w lutym na słonku się grzeje, musi w marcu zajść na przypiecek;
Gdy nie wymrozi zima, sierpień zbierać co nie ma;
Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, paszy trzeba zachować, by jej potem nie kupować.


Cytat dnia:

Nie zamiar podług sił!… - Adam Mickiewicz
Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl