Sport

Wróć

W sobotę 4. Runda AG Racing Cup 2023

2023-05-25 16:34:55
Przed nami kolejna runda Wyścigowych Mistrzostw Białegostoku AG Racing Cup 2023. W najbliższą sobotę (27.05) uczestnicy zawodów będą rywalizować na torze Vallelunga.
AG Racing Center
Wiosenny sezon Wyścigowych Mistrzostw Białegostoku minął półmetek. 3. rundę imprezy, rozgrywaną na niemieckim obiekcie Nurburgring Sprint GT, wygrał Piotr Jaromski, który jest jednocześnie liderem klasyfkacji generalnej. Na 2. pozycji uplasował się Mateusz Małanowski, a 3. był Stefan Przeradowski.

Podczas 4. rundy rywalizacja przeniesie się z kolei do Włoch na tor Vallelunga, który położony jest 20 km na północ od Rzymu. Jazda po wspomnianej motoarenie odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a nitka obiektu liczy ok. 4 km długości.

Prekwalifikacje do najbliższych zawodów trwają do soboty i jak zwykle wyłonią one grupy do pierwszego półfinału. Podczas głównych zmagań każdy z uczestników weźmie udział w 3 podwójnych wyścigach, a wyścigi będą rozgrywane po 4 lub 5 kierowców na torze (w zależności od liczby zgłoszeń). 27 maja można przyjść na rozpoczęcie zawodów i wziąć w nich udział bez startu w prekwalifikacjach.

Nagrodą główną za wygranie całego sezonu jest trening w wyścigowym Mini Cooper S z instruktorem na Torze Białystok, a ponadto za wysokie lokaty w poszczególnych rundach można zgarnąć punkty, które następnie da się wykorzystać na jazdę w symulatorach czy treningi na torze Białystok.

4. runda zawodów rozpocznie się w AG Racing Center w sobotę o godz. 12.00 i potrwa tak długo, aż zapadną wszystkie ostateczne rozstrzygnięcia. Cały spring season dobiegnie końca w ostatnią sobotę (24.06) czerwca, kiedy to przeprowadzona zostanie rywalizacja w ramach 6. rundy.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji na temat Wyścigowych Mistrzostw Białegostoku AG Racing Cup i szczegóły dotyczące rezerwacji: AG Racing Cup 2023: SPRING SEASON Runda 4
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl