Targi dziecięco-młodzieżowe to wydarzenie, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto chce zobaczyć, jak rozwijać i wspierać zainteresowania młodych mieszkańców Białegostoku w XXI wieku. W czasie trzydniowych targów, młodzież, dzieci i ich rodzice mają okazję poznać wiele form nowoczesnej edukacji, które pozwolą im na rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań. Na targach można spotkać przedstawicieli różnych instytucji i organizacji związanych z edukacją czy kulturą, a przede wszystkim można porozmawiać ze specjalistami, którzy pomogą w wyborze m.in. odpowiedniego kierunku nauki.
W sobotę (25.03) w czasie trwania targów uwagę młodzieży przykuło m.in. stoisko daktyloskopijne, za którym stali studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Obecni byli również doktoranci ze Studenckiej Poradni Prawnej, którzy udzielali informacji na temat jej funkcjonowania.
- Osoby odwiedzające targi były zainteresowane prowadzoną przez nas działalnością i zasadami udzielania nieodpłatnych porad prawnych. Najczęściej zgłaszali się do nas ludzie poszukujący pomocy w sprawach z zakresu: prawa cywilnego, prawa administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego czy prawa karnego - powiedział w rozmowie z nami doktorant Łukasz Presnarowicz ze Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa UwB.
Kolejnymi wystawcami byli adwokaci z Centrum Mediacji przy Izbie Adwokackiej w Białymstoku, którzy przeprowadzili kawiarenkę mediacyjną. Była to okazja dla uczestników, aby dowiedzieć się więcej na temat alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Politechnika Białostocka również miała swoje stoisko na targach, reprezentowane przez Wydział Inżynierii Zarządzania.
Dla dzieci i młodzieży zainteresowanej programowaniem, szkoły Infotech-u przygotowały pokazy walk robotów oraz ich budowę. Była to okazja dla uczestników, aby zobaczyć jak działa programowanie. Z kolei Edu3Dkacja Białystok na targach zaprezentowała jak posługiwać się drukiem 3D. Ich warsztaty przyciągnęły uwagę wielu dzieci. Na targach pojawiły się również wydawnictwa książkowe, takie jak Literówka, Paśny Buriat i Fundacja Sąsiedzi, które zaprezentowały unikalne propozycje publikacji dla dzieci i młodzieży.
Pracownia teatralna Justyna Godlewska i Przyjaciele przeprowadziła warsztaty teatralne, dzięki którym uczestnicy mogli poznać tajniki aktorstwa. Wodociągi Białostockie zorganizowały konkurs plastyczny oraz pokazy laboratorium chemicznego.
Stowarzyszenie Droga zorganizowało przedświąteczną zbiórkę na rzecz potrzebujących oraz malowanie buziek dla dzieci. Spółka Lech zaprezentowała swoje ekologiczne rozwiązania w naszym mieście, a także przypomniała o organizowanych dniach otwartych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Andersa. Uwagę przyciągnęła również Polska Izba Mleka ze stoiskiem popularyzującym zdrowe odżywianie z uwzględnieniem produktów mlecznych, a ponadto wszyscy mogli spróbować swoich sił w dojeniu sztucznej krowy.
W niedzielę (26.03) targi odbędą się od godz. 10.00 do godz. 18.00. Szczegóły:
Targi Dziecięco-Młodzieżowe w Białymstoku
Portal Miejski BiałystokOnline.pl jest patronatem medialnym wydarzenia.