Sport

Wróć

W Białymstoku odbędzie się Międzynarodowa Gala Paraboksu

2024-06-11 12:17:09
W Operze i Filharmonii Podlaskiej zorganizowana zostanie Międzynarodowa Gala Paraboksu. Tworzona przez Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych i 7Stars Promotion impreza dojdzie do skutku 29 czerwca.
7Stars Promotion
Zawodnicy z niepełnosprawnościami stoczą pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. Będzie to wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.

Podczas gali zaprezentuje się 16 parabokserów. Pojawią się zawodnicy m.in. z Kenii, Francji oraz oczywiście Polski. Walka wieczoru odbędzie się o Międzynarodowy Tytuł Mistrza Polski, a imprezę poprowadzi Albert Sosnowski - były mistrz świata organizacji WBF, mistrz Europy EBU i pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

Galę w transmisji live stream komentować będzie Janusz Pindera, czyli niekwestionowany autorytet w dziedzinie boksu, polski dziennikarz sportowy współpracujący z TVP, Polsatem i Eurosportem. Swoją obecność zapowiedzieli też utytułowani sportowcy, tacy jak Kamil Szeremeta, Mirosław Nowosada czy Paweł Głażewski. Na tym jednak nie koniec. Gościem honorowym wydarzenia będzie bowiem Marek Piotrowski znany z ringowego przydomku jako Punisher. To legenda kickboxingu. W swoim zawodowym życiu Piotrowski jako kickbokser stoczył 44 walki, z czego 42 zwyciężył. Punisher to wielokrotny zawodowy mistrz świata, najbardziej utytułowany polski kickbokser w historii, który dziś sam jest osobą z niepełnosprawnością.

W przerwach pomiędzy walkami będzie okazja, by posłuchać występów muzycznych na żywo. Oprawą wizualną gali zajmie się Krzysztof Kiziewicz - tegoroczny laureat nagrody Fryderyków, reżyser-filmowiec, breakdancowiec, współtwórca wielu spektakli teatralnych. Sportowcy wyjdą na ring w towarzystwie hostess przy akompaniamencie wybranej przez siebie muzyki. Całość okraszona zostanie piękną grą świateł, a wszystko to na scenie wyjątkowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Międzynarodowa Gala Paraboksu zorganizowana zostanie 29 czerwca.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl