Aktualności

Wróć

Uwaga na wybuchające butelki. Znana marka wycofuje partię napoju

2024-07-09 10:54:40
Piwo bezalkoholowe Browaru Kormoran zostało wycofane ze sklepów ze względu na ryzyko wybuchu butelek – poinformował w poniedziałek (8 lipca) Główny Inspektorat Sanitarny. Zagrożenie spowodowane jest prawdopodobnie zbyt dużym nasyceniem produktu dwutlenkiem węgla.
pixabay
GIS ostrzega: Kormoran bezalkoholowy wycofany ze sprzedaży

GIS wydał w poniedziałek (8 lipca) ostrzeżenie dotyczące jednej partii piwa bezalkoholowego ze względu na ryzyko wybuchu butelek spowodowane prawdopodobnie zbyt dużym nasyceniem produktu dwutlenkiem węgla, mogące doprowadzić do uszkodzenia ciała. Chodzi o produkt:

Nazwa: Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza bezalkoholowy napój piwny 500 ml;
Data minimalnej trwałości: 22.01.2025;
Numer partii: 22.01.2025/A24/3;
Producent: Browar Kormoran Sp. z o.o., al. Gen. Władysława Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn.

W komunikacie wydanym przez GIS czytamy:

Browar Kormoran Sp. z o.o. podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu. Na stronie internetowej firma skierowała komunikat do swoich klientów. Producent współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania. Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem oraz monitoruje proces wycofywania.

Zalecenia dla konsumentów

GIS zaapelował, aby nie spożywać produktu określonego w komunikacie. Zaleca się ostrożne obchodzenie się z produktem ze względu na ryzyko pękania butelek. Browar Kormoran Sp. z o.o. poinformował klientów o możliwości zwrotu produktu z tej partii do sklepu, w którym został zakupiony – napisano.

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności lub wyrobów do kontaktu z żywnością. Ogłoszenia te mają na celu podjęcie natychmiastowych działań: zwrotu produktów do sklepu czy wycofania ich z asortymentu.
Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl