Aktualności

Wróć

Utrudnienia na popularnych skrzyżowaniach. Kierowcy powinni uważać

2024-02-28 08:15:49
Kierowcy powinni się zapoznać z listą utrudnień. Miejscowe zawężenia dróg mogą spowodować korki, zwłaszcza w godzinach szczytu. Sprawdź, które lokalizacje lepiej omijać.
MW
Drogowcy rozpoczęli intensywne prace na białostockich ulicach. Do końca lutego trwa remont nawierzchni zatok autobusowych przy przystankach numer 429 - Sikorskiego/Batalionów Chłopskich (z którego odjeżdżają autobusy BKM linii 4, 23, 25 i 28) oraz 438 - Składowa/Tunel (z którego odjeżdżają autobusy BKM linii 2, 8, 11 i 17) - szczegóły: Zatoki autobusowe w remoncie do końca lutego. Gdzie przeniesiono przystanki?, a także przy przystanku nr 216 o nazwie 11 Listopada / Szpital (na którym zatrzymują się autobusy linii 8 i 10) - szczegóły: Remont na ul. 11 Listopada. Utrudnienia potrwają do końca marca.

Od niedawna trwa także budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Hetmańskiej, na przejściu dla pieszych w rejonie centrum handlowego Auchan - szczegóły: Do końca kwietnia potrwają utrudnienia na ulicy Hetmańskiej niedaleko Auchan. Dlaczego?. Montowane są też progi zwalniające na ulicy Bacieczki - na odcinku od ulicy Hugona Kołłątaja do alei Jana Pawła II - szczegóły: Utrudnienia na kolejnym osiedlu. Będą montowane progi zwalniające

To jeszcze nie koniec, Zarząd Dróg Miejskich ogłosił kolejne prace. Chodzi o planowaną wymianę opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne. W związku z tym utrudnienia w ruchu - polegające na miejscowym zawężeniu jezdni w rejonie następujących skrzyżowań - mogą wystąpić w terminach:

- od 28 do 29 lutego - skrzyżowanie Władysława Wysockiego / Bolesława Krzywoustego,
- od 29 lutego do 1 marca - skrzyżowanie Bolesława Krzywoustego / Kazimierza Wielkiego / Władysława Raginisa,
- od 1 do 5 marca - skrzyżowanie gen. Nikodema Sulika / Konstantego Ciołkowskiego.

Godziny prowadzonych robót:
- od 9.00 do 15.00 w obrębie ulicy głównej i skrzyżowań,
- od 7.00 do 9.00 w obrębie dróg dla rowerów i dróg serwisowych.
Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl