Urząd Miejski i ZUS szukają pracowników. Zobaczmy, kto może liczyć na zatrudnienie
W ostatnich dniach pojawiło się kilka ofert pracy w białostockich urzędach. Na zatrudnienie mogą liczyć osoby z różnym wykształceniem.
Ewelina Sadowska-Dubicka
Praca w Departamencie
Prezydent Miasta Białegostoku ogłosił nabór na stanowisko głównego specjalisty w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Pracownik będzie odpowiedzialny m.in. za wyznaczanie przewodniczących składów orzekających, wydawanie kart parkingowych czy obsługę administracyjno–biurową miejskiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Będzie też przygotowywał akty prawne i prowadził postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w związku z procedurą naboru nowych członków. Kandydaci na to stanowisko powinni mieć wykształcenie wyższe magisterskie i co najmniej czteroletni staż pracy. Dodatkowym atutem będzie znajomość zagadnień dotyczących orzekania o niepełnosprawności. Proponowane wynagrodzenie brutto wynosi od 2800 do 3200 zł miesięcznie.
Poszukiwany jest też podinspektor w Departamencie Geodezji, który będzie wprowadzał zmiany do baz danych ewidencyjnych i obsługiwał interesantów w zakresie udzielania informacji zawartych w ewidencji gruntów i budynków. Chętni do pracy muszą mieć: wykształcenie wyższe geodezyjne lub z zakresu gospodarowania nieruchomościami, pełną zdolność do czynności prawnych. Muszą też być niekaralni. Wymagania dodatkowe: znajomość prawa geodezyjnego i kartograficznego, minimum trzyletni staż pracy w administracji publicznej lub jednostce wykonawstwa geodezyjnego i umiejętność obsługi komputera.
Zainteresowani mogą przynosić wymagane dokumenty (m.in. CV, list motywacyjny, oświadczenie o niekaralności i zdolności do czynności prawnych) do dnia 31 grudnia bieżącego roku do punktu informacyjnego lub kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1.
ZUS szuka pracowników
ZUS Oddział w Białymstoku szuka osoby ds. obsługi sekretariatu. Wymogiem pracodawcy jest wykształcenie średnie (plusem będzie wyższe zawodowe). Dobrze, by pracownik umiał obsługiwać pakiet MS Office, był komunikatywny, rzetelny i asertywny. Mile widziana jest też znajomość metod i środków ochrony danych osobowych, przepisów dotyczących czasu pracy. Osoba zatrudniona będzie odpowiedzialna m.in. za organizowanie korespondencji w terenowej jednostce organizacyjnej oraz spotkań zarządzanych przez kierującego terenową jednostką organizacyjną. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ZUS do 30 grudnia bieżącego roku.
Poszukiwana jest też osoba na stanowisko ds. przyznawania i wypłat zasiłków. Kandydat musi mieć minimum średnie wykształcenie, pożądane jest jednak wyższe zawodowe (ekonomia, rachunkowość, administracja, ubezpieczenia społeczne). Wymagania dodatkowe: umiejętność obsługi pakietu MS Office, współpracy z innymi i znajomość ustaw. Pracownik będzie odpowiadał m.in. za ustalanie prawa do świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń społecznych w razie choroby i macierzyństwa oraz zasiłków pogrzebowych. Praca na 1/2 etatu. Dokumenty można składać do 30 grudnia.
Aktualnie pracę w ZUS może też znaleźć osoba, która zajmie się orzecznictwem. Jej obowiązkiem będzie realizacja zadań w zakresie podlegania ubezpieczeniom społecznym, podstawy wymiaru składek czy obowiązku ich opłacania. Pracodawca oczekuje minimum średniego wykształcenia (preferowane wyższe – prawo, administracja) oraz minimum rocznego doświadczenia na stanowisku związanym z ubezpieczeniami społecznymi. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 grudnia tego roku.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl