Up To Date zmienia nazwę festiwalu! Znamy datę imprezy i atrakcje
W środę (7 lutego) organizatorzy Up To Date Festival przedstawili nowego partnera tytularnego. Ponadto, ujawniona została data kolejnej edycji oraz atrakcje czekające na uczestników festiwalu.
Daria Lickiewicz
Electrum tytularnym partnerem
Grupa Electrum i festiwal Up To Date Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne współpracują już od dwóch lat. Ich dotychczasowe działania obejmowały m.in. organizację Latającego Salonu Ambientu, stworzenie muralu na ścianie UDSK, opracowanie pierwszych kroków strategii ekologicznej dla festiwalu oraz rozwijanie międzynarodowych projektów i wzmacnianie struktur organizacji. Teraz nadszedł czas na kolejny krok - Electrum staje się tytularnym partnerem festiwalu, w związku z czym Up To Date Festival oficjalnie przeradza się w Electrum Up to Date Festival.
- Powodów naszej współpracy jest tak naprawdę wiele i są to zarówno powody operacyjne, biznesowe i kulturowe. Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby spełnić cel strategiczny zostawienia tej planety w stanie lepszym niż ją zastaliśmy, zarówno od strony środowiskowej i kulturowo-ludzkiej. Up To Date kieruje się tymi wartościami - mówi Gabriela Popławska, Head of Brand & IP w Electrum.
Tegoroczna edycja festiwalu
W tym roku odbędzie się już 15. edycja festiwalu. Organizatorzy zapowiedzieli powrót do 4-dniowej formuły, trwający od 30 maja do 2 czerwca.
Festiwal otworzy koncert w Białostockim Teatrze Lalek, po którym odbędzie się wystawa w Galerii Arsenał Elektrownia. Ekspozycja powstaje w międzynarodowym zespole kuratorskim. Drugiego oraz trzeciego dnia festiwalu odbędą się konferencje Do we really care?, których tematy będą dotyczyć problemów sceny muzyki elektronicznej, kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym i ekologii oraz strategii działania branży festiwalowej i rozrywkowej.
W planach są również Salony Ambientu w Auli Magna Pałacu Branickich oraz część nocna festiwalu w plenerze. Festiwalowe wydarzenia zamknie koncert w Białostockim Teatrze Lalek oraz after-party w formie wspólnej dyskusji. Łącznie ma odbyć się około 40-50 koncertów na dwóch scenach.
W duchu z myślą o ekologii
Organizatorzy podkreślają, że kluczowe jest dla nich rozwijanie działań ekologicznych. Badania przeprowadzone przez Wydział Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku wykazały, że ta kwestia istotna jest też dla uczestników festiwalu.
- Nie chcemy być częścią wielkiej machiny modowej, która tworzy niepotrzebne tekstylia, więc wzięliśmy na warsztat w większej skali odzież używaną, którą customizujemy i w taki sposób powstaje nasz festiwalowy merch. Był to hit w zeszłym roku i będziemy to kontynuować - mówi Jędrzej Dondziło.
Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl