Trwają zapisy do maratońskiej sztafety Electrum Ekiden
W dniach 1-2 czerwca, w stolicy Podlasia, odbędzie się 5. edycja charytatywnej sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. W poprzednim roku do zawodów przystąpiło 225 ekip. Teraz ma być ich jeszcze więcej.
Electrum Ekiden
Zainteresowanie sztafetą ciągle rośnie
Z roku na rok rośnie liczba drużyn, które - poprzez sport - chcą pomóc potrzebującym. Inauguracyjna edycja Electrum Ekiden zgromadziła na linii startu 139 ekip, natomiast w kolejnych odsłonach wydarzenia brało udział odpowiednio 181, 202 oraz 225 zespołów. Tym razem limit drużyn ustalono na 250 teamów.
- Patrząc na rosnące z roku na rok zainteresowanie sztafetą Electrum Ekiden, mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, uda nam się ten nowy limit wypełnić do ostatniego miejsca. W końcu im więcej biegaczy, tym większe wsparcie dla Hospicjum – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega. - Jedną trzecią opłaty startowej przeznaczamy na rzecz chorych dzieci, dlatego gorąco i z całego serca zachęcam do startu w sztafecie – podkreśla.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w imprezie? Należy dokonać rejestracji zespołu za pomocą oficjalnej strony biegu Electrum Ekiden, a także być gotowym na pokonanie jednego z sześciu wyznaczonych dystansów. Trasa podzielona bowiem będzie na sztafetowe odcinki o długości 7,195 km, 10 km, 10 km oraz 5 km, 5 km i 5 km.
Mnóstwo klasyfikacji i wyjątkowy Dzień Dziecka
Electrum Ekiden, oprócz swojego charytatywnego przesłania, umożliwia także sportową rywalizację na wielu innych płaszczyznach. Widząc rosnące zainteresowanie biegiem wśród przedsiębiorców, kobiet i społeczności akademickiej, organizatorzy przygotowali dodatkowe, specjalne klasyfikacje, a co za tym idzie - m.in. Akademickie Mistrzostwa Sztafet w ramach Electrum Ekiden. Wystarczy, że podczas rejestracji udziału w biegu, przy nazwie drużyny, biegacze określą, jaką uczelnię, wydział czy instytut będą reprezentować, a następnie wystartują w sztafecie.
Warto też dodać, że oprócz regularnego krążka za ukończenie biegu, wręczany będzie również pamiątkowy medal przygotowany przez 8. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, który obchodzi swoje 10-lecie.
- Z tej okazji utworzyliśmy dodatkową klasyfikację Służb Mundurowych, a dodatkowy krążek otrzyma każdy z uczestników. Nie ma znaczenia, czy reprezentuje służby mundurowe, czy jest cywilem - podkreśla Grzegorz Kuczyński.
Główne zmagania rozegrane zostaną 2 czerwca, ale i dzień wcześniej nie zabraknie emocji, kiedy to do rywalizacji przystąpią młodsi biegacze. Drużyny składać się będą z czwórki dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Poszczególni zawodnicy sztafety będą mieli do pokonania dystans 400 metrów, czyli jedno stadionowe okrążenie. Oprócz biegania na płycie stadionu z okazji Dnia Dziecka na milusińskich i ich rodziny będą czekały też inne, dodatkowe atrakcje. Szczegóły zostaną zdradzone już na miejscu.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl