Weekend minął niezwykle intensywnie. Na Węglowej zachwycił włoski Teatr Santasangre, który zaprezentował m.in. niezwykle oryginalny, wizualny spektakl Seigradi z wykorzystaniem wideo 3D, hologramu i ekspresji ciała. Z kolei Leszek Mądzik schował się za czerń w swoim Przejściu, które było doznaniem nie tylko wizualnym, ale też muzycznym - autorem oprawy jest Tomasz Stańko. Na Węglowej (teatralne wydarzenia rozsiane były po kilku magazynach) odbyła się też premiera Stacji, w której udział wzięły osoby niepełnosprawne intelektualnie - projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych Alpi oraz artystów związanych z Teatrem Wierszalin. Natomiast Teatr Derevo (to już w kinie Forum) balansował między skrajnościami, mieszał groteskę i dramat, komedię i awangardę.
Ożyła też kawiarnia festiwalowa DSW. Podczas sobotniego Silent Disco w Famie bawiło się kilkaset osób, chętnych było więcej niż słuchawek (warto by było taką cichą dyskotekę powtórzyć), a w niedzielę zagrała folkowo-elektroniczna DagaDana.
Dziś kolejne atrakcje. Ci, którzy jeszcze nie widzieli Alicji? Teatru Malabar Hotel będą mieli okazję nadrobić zaległości. To spektakl o kobiecie i wyobrażeniach na temat kobiecości zainspirowany Alicją w krainie czarów i Alicją po drugiej stronie lustra Lewisa Carrolla. Bohaterka w konfrontacji z Carollowskimi postaciami próbuje odnaleźć swoją tożsamość. Zmaga się z tematem własnej legendy i własnej kreacji. Jej życie staje się sztuką, w której sama musi się napisać od nowa.
Z kolei Fumum Vendere Nieformalnej Grupy Avis jest przewrotną makabreską wykorzystującą formy teatru muzycznego oraz teatru ożywionej formy. Widzowie poszukujący baśniowych klimatów nie powinni przegapić spektaklu Prosta historia... Teatrzyku Latarnia Magiczna.
Muzyczne doznania zapewnią w najbliższych dniach DJ Kwazar i Radiotechnika. Tradycyjnie, na DSW nie zabraknie też street artu. Dziś Marcin Rutkiewicz, autor książki Polski street art opowie o korzeniach i współczesności polskiego street artu. A już jutro finał akcji ESSA, w czasie której streetartowi artyści z Łotwy, Niemiec i Polski barwnymi malunkami pokrywają mur zakładu karnego przy ul. Hetmańskiej.
Patronujemy DSW. Szczegółowy program imprezy znajdziecie
tutaj.