Koncerty

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Tides and Times w OiFP

2023-12-02
Termin: 2023-12-02
Organizatorzy zapraszają na Tides and Times - nieznane oblicza musicalu kameralnie, Maciej Pawlak & Karina Komendera.

Kameralnie na Kameralnej to nowy cykl koncertów w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Przed nami wyjątkowe wieczory w klimatycznej atmosferze Sceny Kameralnej, niezwykłe spotkania z muzyką i nieznane dotąd oblicza artystów i zaproszonych gości. Pierwszy koncert - Tides and Times będzie muzyczną podróżą z Maciejem Pawlakiem, znanym publiczności m.in. z roli Tony’ego w musicalu West Side Story oraz Kariną Komenderą, pianistką orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Tides and Times to trasa koncertowa promująca album pod tym samym tytułem, którego premiera odbędzie się 26.11.2023 r. Maciej Pawlak, Karina Komendera i zaproszeni muzycy zaprezentują niszowy i ambitny repertuar amerykańskiego teatru muzycznego. Utwory wchodzące w skład albumu i trasy koncertowej to fragmenty musicali uznanych za oceanem, choć niekoniecznie popularnych w Polsce twórców – Adama Guettela, Jasona Roberta Browna, Craiga Carnelii, Kait Kerrigan, Briana Lowdermilka czy Maury’ego Yestona. Są wśród nich także utwory będące musicalową odpowiedzią na cykle pieśni klasycznych czy samodzielne songi, które kojarzyć się mogą polskiej publiczności z piosenką aktorską czy poezją śpiewaną. Podczas koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej zabrzmią utwory z płyty oraz te, które ostatecznie nie znalazły się na krążku ale są bliskie artystom.

Artyści:

Maciej Pawlak – wokal

Absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim (kierunek wokalistyka, specjalność musical) oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego (Uniwersytet Śląski w Katowicach, organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej).

Związany z Teatrem Muzycznym ROMA, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rampa, Teatrem Syrena, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym.

Uhonorowany Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Wokalista Musicalowy za rolę Pippina w 2020 r. oraz - wspólnie z reżyserem Tadeuszem Kabiczem - w kategorii Scenografia za spektakl Thrill Me w 2021 r.

Laureat wielu Musicalowych Nagród Widzów m. in. za role w Pippinie, Pretty Woman, Thrill Me i Jesus Christ Superstar.


Karina Komendera – fortepian

Pianistka, kameralistka. Doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina - wydziale w Białymstoku. Absolwentka UMFC oraz Wydziału Zarządzania na UW. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, MKiDN oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Kalifornii.

Jako solistka i kameralistka koncertowała w Japonii, USA, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Malcie, Szwajcarii, Norwegii i wielu scenach w Polsce.

Występowała na jednej scenie z Andreą Bocellim, Jose Carrerasem, Krzesimirem Dębskim czy Tomaszem Szymusiem. Związana artystycznie z Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Dramatycznym, NieTeatrem i Studiem Dobra 12 w Białymstoku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, agencją Broadway w Polsce, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Muzycznym ROMA, Teatrem Polskim, Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie, Filharmonią Opolską im. J. Elsnera, Filharmonią Świętokrzyską, Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Łączy karierę solową (m. in. na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu Chopin - an impression, 2010) z pracą akompaniatora - m.in. od 2016 r. w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS czy w licznych recitalach z repertuarem musicalowym i filmowym z solistami teatrów muzycznych. Jest uznanym muzykiem sesyjnym, uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych.


Z gościnnym udziałem:
Adrianna Buczek – skrzypce
Magdalena Szczebiot-Murawska – altówka
Grzegorz Vytlacil – wiolonczela
Rafał Makarski – kontrabas
Grzegorz Kluczyński – gitara
Marcin Jadczak – perkusja

Realizacja:
Karol Kopeć - reżyseria dźwięku
Mateusz Bułatewicz - reżyseria światła
Robert Burzyński - reżyseria multimediów


Start o godz. 18:00.

Miejsce imprezy