Kultura i Rozrywka

Wróć

Sztuka na styku granic. Integracja kulturowa

2018-09-06 07:28:46
W drugi weekend września (8-9.09) po raz czwarty dzieci z Grodna i Białegostoku spotkają się w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. W jakim celu? Przede wszystkim edukacji kulturalnej i integracji.
materiały prasowe
8-9 września po raz czwarty dzieci z Grodna i Białegostoku spotkają się w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Zajęcia te odbywają się cyklicznie co miesiąc. Są skierowane do stałej grupy uczestników w ramach projektu Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic realizowanego przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.

Sobota w plenerach białowieskich

W sobotę (8.09) dzieci będą zwiedzać region szlakiem podlaskiego dziedzictwa kulturowego. Odwiedzą Rezerwat Pokazowy Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży. Znawca i popularyzator twórczości lokalnego środowiska artystycznego, Cezary Szymaniuk, zabierze uczestników na zwiedzanie okolicy szlakiem słynnych plenerów białowieskich.

Niedziela pod znakiem warsztatów

Następnego dnia dzieci wezmą udział w dwóch rodzajach warsztatów. Pierwsze z nich to zajęcia artystyczno-ekologiczne. A po przerwie obiadowej na uczestników czekać będą drugie warsztaty, z Rafałem Kozłowskim – prezesem Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Dziedzictwa Miejskiego Białystok z Drewna, pasjonatem fotografii, autorem projektów edukacyjnych związanych z białostockim dziedzictwem architektonicznym.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic odbyło się w czerwcu. Od tego czasu dzieci wzięły udział w licznych zajęciach artystycznych i krajoznawczych w Białymstoku i na Podlasiu. Kolejne zajęcia zaplanowane są na 6-7 października oraz 20-21 października. Uczestnicy spędzą ze sobą łącznie 6 intensywnych i twórczych weekendów.

Portal Miejski BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz szczegółowy program: Wrześniowa sztuka na styku granic
Paulina Górska
24@bialystokonline.pl