Aktualności

Wróć

Studencki Nobel 2012. Zgłoś się!

2012-03-01 00:00:00
1 marca ruszyła czwarta edycja konkursu Studencki Nobel 2012 organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jest on skierowany do żaków, którzy wyróżniają się dobrymi wynikami w nauce, zaangażowaniem w życie społeczne, a także przedsiębiorczością.
Kryteriami wyboru laureatów są m.in. wyniki ze studiów, aktywność naukowa i społeczna, udział w konferencjach, sympozjach, publikacje naukowe, referaty, jak również znajomość języków obcych oraz odbyte praktyki, staże i praca.

W konkursie udział brać mogą zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Kandydaci nie powinni ukończyć 28. roku życia, a średnia ich ocen powinna wynosić co najmniej 4,0. Konkurs główny składa się z trzech etapów - uczelnianego, w którym najlepsi studenci z poszczególnych uczelni wyższych zostaną wyłonieni przez uczelniane komisje, regionalnego, który na przełomie kwietnia i maja wyłoni najzdolniejszego studenta z każdego województwa, a także etapu krajowego, w czasie którego Krajowa Komisja Konkursowa wybierze zwycięzcę, czyli najlepszego z najlepszych - laureata Studenckiego Nobla 2012.

W konkursie oprócz wyboru najlepszego wśród najlepszych - zwycięzcy Studenckiego Nobla - nagradzani są też wybitni studenci w 10 kategoriach branżowych. Nagrody czekają więc na najzdolniejszych studentów specjalizujących się w naukach rolniczo-przyrodniczych, naukach inżynieryjnych i technicznych, naukach medycznych i naukach o zdrowiu, naukach prawniczych, naukach ekonomicznych, humanistyczne, ścisłych, sztuce, sporcie, a także językach obcych. Konkurs branżowy składa się tylko z dwóch etapów - uczelnianego oraz krajowego.

Ubiegłoroczna edycja konkursu przyciągnęła ponad 1000 najlepszych studentów z ponad 100 polskich uczelni wyższych. Zwycięzca otrzymał 10 tys. zł trafiły do studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego - Pawła Matusika.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny przez cały marzec na stronie: http://www.studenckinobel.pl

za: PAP Nauka w Polsce

MAG