Studenci z Białorusi, Litwy i Ukrainy odwiedzili naszą redakcję
W środę (25.09) kilkunastoosobowa grupa studentów zza granicy, w ramach projektu Akademia Kreatywnych Liderów, odwiedziła siedzibę naszej redakcji. Dowiedzieli się m.in. jak wygląda praca dziennikarza portalu internetowego oraz w jakich okolicznościach powstał największy białostocki serwis informacyjny.
ESD
W środę siedzibę portalu BialystokOnline.pl odwiedzili studenci polskiego pochodzenia z Białorusi, Litwy i Ukrainy.
- To, co nas odróżnia od innych serwisów informacyjnych w Białymstoku to fakt, że byliśmy pierwsi i jesteśmy na rynku ponad 12 lat - powitał uczestników wizyty Artur Gawryluk, redaktor naczelny portalu.
Studenci zadawali wiele pytań dotyczących pracy naszego serwisu, m.in. skąd pochodzą środki na jego funkcjonowanie oraz w jaki sposób uaktualniamy naszą bazę ogłoszeń. Jeden z uczestników spotkania zasugerował dodanie na stronie zakładki w języku rosyjskim.
- Ten temat do nas ciągle wraca. Niewykluczone, że w przyszłości zrealizujemy ten pomysł - skomentował Artur Gawryluk.
Gości interesowało również, czy jest popyt na informacje podawane w takiej formie.
- Warto inwestować w to, co się rozwija. Liczba odsłon po upływie pierwszego roku naszego istnienia wynosiła 100 tys., natomiast obecnie osiągamy wynik blisko 8 mln miesięcznie - odpowiedziała Ewelina Sadowska-Dubicka, kierownik redakcji BialystokOnline.pl.
- Bardzo pozytywnie oceniam wizytę. W porównaniu z miejskimi portalami w naszym kraju, Wasz jest na dobrym poziomie - podsumował Henryk Poletajew z Kijowa.
Goszczący w Białymstoku studenci zza granicy są uczestnikami projektu Akademia Kreatywnych Liderów – pobyty edukacyjne dla młodzieży studenckiej polskiego pochodzenia z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji (Obwód Kaliningradzki) realizowanego przez Fundację Okno Na Wschód. Podczas wizyty, która odbywa się w dniach 20-29 września, młodzież odwiedziła m.in. Podlaski Urząd Marszałkowski oraz Politechnikę Białostocką.
- Realizowane przez nas przedsięwzięcie ma na celu wzmocnienie u młodzieży ze wschodu stopnia identyfikacji z polskością oraz rozwój kompetencji liderskich i kreatywności - informuje Łukasz Szymon Łapiński z Fundacji Okno Na Wschód.
Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl