Turystyka

Wróć

Street View w parkach narodowych województwa podlaskiego. Wirtualne wycieczki dla każdego

2024-02-11 14:56:42
Cztery podlaskie parki narodowe doczekały się osadzenia na mapach Google, a dokładniej w formacie Street View. To oznacza, że każdy może się wybrać na wycieczkę, nie ruszając się z domu.
Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna
172 kilometry tras w najpiękniejszych częściach parków narodowych

W połowie czerwca 2023 roku Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zadania publicznego pod nazwą Street View w parkach narodowych Województwa Podlaskiego. To kontynuacja projektu Street View na Kanale Augustowskim zrealizowanego przez PROT w 2018 roku, który także był dofinansowany z ministerialnych środków.

Nowe zadanie polegało na stworzeniu wirtualnych wycieczek po czterech parkach narodowych znajdujących się na terenie naszego województwa: Białowieskim Parku Narodowym, Narwiańskim Parku Narodowym, Biebrzańskim Parku Narodowym oraz Wigierskim Parku Narodowym. Wycieczki te miały być osadzona na mapach Google, osadzonych na mapach Google, w formacie Street View, ogólnodostępne i bezpłatne dla wszystkich internautów. Swoim zasięgiem miało objąć w sumie 172 kilometry tras w najatrakcyjniejszych i najcenniejszych przyrodniczo częściach podlaskich parków.

Jak deklarowała Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, celem głównym projektu jest promocja i rozwój podlaskiej turystyki przyrodniczej przy pomocy innowacyjnych rozwiązań w postaci narzędzia Street View. Stworzenie Street View w parkach narodowych Województwa Podlaskiego ułatwi dostęp do informacji oraz planowanie tras wycieczkowych dla turystów zainteresowanych turystyką przyrodniczą biorąc pod uwagę stopień trudności i atrakcje przyrodnicze.

Początkowo zakładano, że całkowity koszt projektu wyniesie 196 694,00 złotych, natomiast dofinansowanie - 175 458,00 złotych. Okazało się jednak, że kwoty te były nieco niższe. Całkowity koszt projektu wyniósł 182 300,00 złotych, a dofinansowanie - 162 611,60 złotych.

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zakończyła realizację zadania. Tutaj możesz odbyć wirtualną wycieczkę i podziwiać piękno lokalnej przyrody:

1. Białowieski Park Narodowy - wycieczka,
2. Biebrzański Park Narodowy - wycieczka,
3. Narwiański Park Narodowy - wycieczka,
4. Wigierski Park Narodowy - wycieczka.
Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl