Aktualności

Wróć

Startuje 12. edycja budżetu obywatelskiego. Do wydania 15 milionów złotych

2024-02-28 07:44:06
Już w najbliższy poniedziałek (4 marca) rusza 12. edycji budżetu obywatelskiego. Na złożenie wniosku mamy czas tylko do 4 kwietnia. Do wydania łącznie 15 milionów złotych.
Dawid Gromadzki / UM Białystok
Już od poniedziałku (4 marca), każdy mieszkaniec Białegostoku może złożyć swój wniosek do budżetu obywatelskiego na rok 2025. Na realizację projektów ogólnomiejskich przeznaczono łącznie 8 milionów złotych, a na osiedlowe - 7 milionów złotych.

Projekty podzielono na miękkie i twarde. Tak prezentuje się szacunkowe rozłożenie kosztów:

- projekty ogólnomiejskie twarde - 3 miliony złotych;
- projekty ogólnomiejskie miękkie - 100 tysięcy złotych;
- projekty osiedlowe twarde - do 1,5 miliona złotych;
- projekty osiedlowe miękkie - do do 100 tysięcy złotych.

Możemy skorzystać z konsultacji!

Nasze pomysły możemy skonsultować z urzędnikami. Pomogą nam oni w przygotowaniu poprawnych projektów i rozwieją wszelkie wątpliwości. Na stronie internetowej Centrum Aktywności Społecznej znajdziemy materiały informacyjne, formularz do zgłoszenia naszego projektu, a także numer telefonu i adres mailowy, za pośrednictwem których możemy skontaktować się z urzędnikami.

Jak co roku, zaplanowano także maratony pisania projektów. Odbędą się one 13 i 19 marca w godzinach 12.00 - 18.00. W Centrum Aktywności Społecznej, przy ul. Św. Rocha 3 czekać na nas będą specjaliści, którzy wesprą nas swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ważne kwestie organizacyjne

Pamiętajmy, że każdy projekt powinien uzyskać poparcie przynajmniej dwóch osób mieszkających na terenie naszego miasta.

Wnioski możemy składać za pośrednictwem formularzy internetowych lub osobiście, w budynkach przy ul. Św. Rocha 3 i Słonimskiej 1.

Swoje projekty mogą składać także osoby niepełnoletnie. W tym wypadku wymagana jest jednak zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

Liczba projektów, jakie może zgłosić jedna osoba nie jest ograniczona. Możemy też poprzeć więcej niż jeden wniosek.

Rozstrzygnięcie 31 października!

Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do 6 września bieżącego roku. Po jej zakończeniu władze miasta przedstawią nam listę projektów, które zakwalifikowały się do głosowania mieszkańców. Głosy będziemy mogli oddać od 24 września do 7 października. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną ostatniego dnia października bieżącego roku.
Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl