Malarstwo Beaty Wasilewicz to świadome uproszczenia, przekształcenia i rekombinacje obrazów, które prowadzą do powstania światów ponadczasowych o bardzo intymnym, a czasem transcendentalnym charakterze. Niezależnie od tematu przedstawienia w twórczości artystki widoczny jest wpływ ikony. Z różnobarwnych plam wyłaniają się syntetyczne, proste kształty, pozorna abstrakcja staje się symbolicznym znakiem. Końcowym dopełnieniem obrazu jest tekst. Nie są to kaligrafowane słowa, lecz zapis szczególnie bliskich artystce myśli, wersetów z Biblii – pisze Elżbieta Korol.
Beata Wasilewicz jest artystą malarzem, pedagogiem. Urodziła się w Białymstoku. Dyplom malarstwa uzyskała w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w Instytucie Wychowania Artystycznego. Pochodzi z rodziny artystycznej, ojciec był znanym białostockim portrecistą, malarzem kościelnych i cerkiewnych polichromii. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00 w salonie wystawowym przy ul. Legionowej. Wystawa zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku. Można ją oglądać do 20 października.
Zobacz też:
Beata Wasilewicz: Sny, widzenia i przywidzenia