Sport

Wróć

Ślepsk z pierwszym zwycięstwem. Wystartował nowy sezon PlusLigi

2024-09-18 09:05:19
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki na inaugurację sezonu 2024/2025 zmierzyli się na wyjeździe z Norwidem Częstochowa. Mecz zakończył się triumfem Biało-Niebieskich i to za pełną pulę oczek.
Ślepsk Malow Suwałki
Poprzednią batalię na szczeblu PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął od pokonania w Częstochowie miejscowego Norwida i teraz sytuacja się powtórzyła. I wtedy, i we wtorek podlaski zespół wygrał delegacyjny pojedynek 3:1.

Trzeba jednak przyznać, że wczorajszy mecz nie zaczął się po myśli suwalczan. To gospodarze w początkowym fragmencie rywalizacji czuli się na parkiecie pewniej, dlatego inauguracyjny set zakończył się zwycięstwem Norwida 25:20. Później Ślepsk się jednak przebudził. Świetnie punktował Bartosz Filipiak, który został wybrany na MVP, a ponadto sporo oczek zapewniali gościom Konrad Stajer, Paweł Halaba czy Quentin Jouffroy. Biało-Niebiescy wygrali więc drugiego seta 25:18, a w kolejnych triumfowali do 23 i 17, w efekcie czego komplet punktów pojechał do Suwałk.

- W pierwszym secie było na boisku dużo emocji i nerwów. Nie pokazywaliśmy wszystkiego, co potrafimy. Im dalej w mecz, tym graliśmy spokojniej, nakręcaliśmy się coraz bardziej. W drugiej partii przełamaliśmy naszą niemoc i od tego momentu wszystko szło w dobrą stronę - powiedział po zwycięskim starciu Antoni Kwasigroch, przyjmujący Ślepska.

W następnej kolejce PlusLigi suwalczanie zagrają we własnej hali. W niedzielę (22.09) przeciwnikiem Biało-Niebieskich będzie Indykpol AZS Olsztyn.

*Asseco Resovia Rzeszów i PSG Stal Nysa swój mecz rozgrają w środę

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:20, 18:25, 23:25, 17:25)
Steam Hemarpol Norwid Częstochowa: Lipiński (13 pkt), Isaacson (2 pkt), Ppiela (4 pkt), Ebadipour (8 pkt), Indra (18 pkt), Adamczyk (8 pkt), Masowski (libero) oraz Borkowski, Kogut (3 pkt), Kowalski
Ślepsk Malow Suwałki: Stajer (10 pkt), Honorato (9 pkt), Filipiak (20 pkt), Halaba (16 pkt), Jouffroy (10 pkt), Sanchez (), Czunkiewicz oraz Gallego, Firszt, Krawiecki, Kwasigroch (1 pkt), Wierzbicki