Sport

Wróć

Ślepsk skompletował drużynę. O co powalczą suwalczanie w nowym sezonie?

2024-07-08 14:37:38
Kadra Ślepska Malow Suwałki na sezon 2024/2025 właśnie została zamknięta. Ostatnim wzmocnieniem Biało-Niebieskich jest Marcin Krawiecki.
Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki
Władze Ślepska zakończyły formowanie kadry na przyszłe rozgrywki. Budowanie zespołu na kolejną plusligową batalię zostało zamknięte poprzez przedłużenie kontraktu z Matiasem Sanchezem i pozyskanie Marcina Krawieckiego.

Krawiecki to wychowanek Stali Grudziądz, który przez siedem sezonów występował w Tauron 1. Lidze. Rozgrywający bronił barw takich drużyn jak: AZS AGH Kraków, MKS Będzin, Krispol Września i ZAKSA Strzelce Opolskie. Opisywany zawodnik mierzy 188 cm wzrostu i jest Akademickim Mistrzem Polski.

Jak więc wygląda pełny skład Ślepska na sezon 2024/2025? W klubie, oprócz Matiasa Sancheza, zostają Bartosz Filipiak, Bartosz Firszt, Jakub Macyra, Konrad Stajer, Joaquin Gallego, Paweł Halaba oraz Mateusz Czunkiewicz, natomiast w gronie nowych zawodników, poza Marciniem Krawieckim, są Henrique Honorato (reprezentant Brazylii), Antoni Kwasigroch, Damian Wierzbicki, Quentin Jouffroy (reprezentant Francji) oraz Jakub Kubacki (młodzieżowy reprezentant Polski). Jeżeli chodzi o listę strat, to znajdziemy na niej Łukasza Rudzewicza, Arkadiusza Żakietę, Ernesta Kaciczaka, Maksima Buculjevicia, Pawła Filipowicza oraz Zigę Sterna.

Na papierze zespół Ślepska wygląda zatem mocniej niż w batalii 2023/2024, kiedy to suwalczanie zajęli 11. miejsce, co oznacza, że Biało-Niebiescy być może spróbują powalczyć o play-offy. Trzeba jednak zaznaczyć, że reszta stawki, jak co roku, jest bardzo silna, więc wszystko zweryfikuje boisko. Podlaską ekipę w nowym sezonie ponownie poprowadzi Dominik Kwapisiewicz.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl