Sport

Wróć

Ślepsk nie składa broni w walce o play-offy. 9-krotny mistrz Polski pokonany

2023-02-05 18:35:45
Wynikiem 3:0 zakończyło się domowe starcie Ślepska Malow Suwałki z PGE Skrą Bełchatów. Dzięki efektownemu zwycięstwu Biało-Niebiescy wciąż są bardzo blisko miejsc gwarantujących play-offy.
Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki
PGE Skra Bełchatów znajduje się w dołku. 9-krotni mistrzowie Polski przegrali ostatnio 5 spotkań z rzędu, a siatkarze Ślepska postanowili nie wyciągać rywalom pomocnej dłoni i po bardzo dobrym występie przedłużyli fatalną serię porażek w wykonaniu Skry do 6 meczów.

Trzeba jednak przyznać, że podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie mieli w hali Suwałki Arena lekko. Pierwszą partię gospodarze wygrali do 20, ale już w kolejnych setach walka była zdecydowanie bardziej zacięta. W drugiej odsłonie starcia to goście prowadzili w pewnym momencie 23:21, jednak końcówka partii należała do Biało-Niebieskich, którzy ostatecznie triumfowali 28:26. W ostatnim secie Ślepsk zwyciężył z kolei 25:22.

Tytuł MVP przyznawany dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Andreas Takvam, czyli środkowy suwalskiej drużyny, który w niedzielne (5.02) popołudnie zdobył 11 punktów.

W następnej kolejce PlusLigi aktualnie 9. w tabeli Ślepsk zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Radom. Najbliższy przeciwnik Biało-Niebieskich plasuje się na lokacie numer 15.