Sport

Wróć

Skra była lepsza. Osłabiony Ślepsk wraca z Bełchatowa na tarczy

2024-10-06 17:33:52
W 5. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się na wyjeździe z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Mimo dzielnej walki Biało-Niebiescy nie zdołali jednak zapunktować. Podlaski zespół poległ 1:3.
Ślepsk Malow Suwałki
Bez Pawła Halaby i Bartosza Firszta, czyli dwóch podstawowych przyjmujących, musiał sobie radzić Ślepsk podczas niedzielnej rywalizacji z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Suwalczanie praktycznie od początku inauguracyjnego seta tracili do gospodarzy 3-4 punkty, ale później podopiecznym Dominika Kwapisiewicza udało się wyrównać, a następnie to Ślepsk znalazł się na minimalnym prowadzeniu. W pewnym momencie suwalczanie wygrywali 19:17, a potem też 24:23, jednak ostatecznie lepiej mecz otworzyli gospodarze, którzy pierwszą partię zwyciężyli na przewagi 28:26.

Następnie Biało-Niebiescy gładko wyrównali, triumfując 25:17, ale dobra passa gości nie trwała długo. W trzecim secie to Skra była konkretniejsza i zwyciężyła 25:19, po czym bełchatowianie wygrali partię do 24, zamykając tym samym cały mecz wynikiem 3:1. MVP został przyjmujący gospodarzy Pavle Perić, który zdobył dla swego zespołu 17 punktów.

W następnej kolejce Ślepsk zagra na wyjeździe z zajmującą pozycję lidera Bogdanką LUK Lublin. Starcie to dojdzie do skutku w przyszłą niedzielę (13.10) o godz. 14.45.