Kultura i Rozrywka

Wróć

Rozpoczęła się IV Fiesta Balonowa [ZDJĘCIA]

2022-08-12 20:42:59
W piątek (12.08) przy Galerii Zielone Wzgórza rozpoczął się pierwszy dzień Fiesty Balonowej.
Maciej Safaryn
Na terenach zielonych koło Galerii Zielone Wzgórza w Białymstoku odbyła się inauguracja IV edycji Fiesty Balonowej. Tłumy mieszkańców obserwowało z ziemi, jak wielokolorowe balony wzbijają się w powietrze. Warto wiedzieć, że one zawsze lecą z wiatrem, a kierowanie balonem polega na zmienianiu wysokości lotu oraz znajdowaniu takiego kierunku wiatru, który umożliwi lot w obraną stronę.

W sobotę (13.08) o godz. 6.00 rano balony ponownie wzniosą się z zielonych terenów koło białostockiej galerii. Z kolei wieczorem o godz. 18.00 wystartują one w Turośni Kościelnej. W godz. 21.00-22.00 będzie tam można podziwiać widowisko nocne.

W niedzielę (14.08) balony ponownie zapełnią niebo nad Turośnią Kościelną. Wystartują w godz. 6.00-7.00. W zależności od warunków pogodowych i kierunków wiatrów godziny i miejsca startów balonów mogą ulegać zmianom, o czym organizatorzy będą informować na profilu społecznościowym Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej.

Ponadto w Turośni Kościelnej odbędzie się piknik rodzinny, który rozpocznie się o godz. 14.00. W programie są m.in.: prezentacje kół gospodyń wiejskich, konkursy, koncerty, prezentacja zabytkowych aut i motocykli, pokaz ratownictwa, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy.

Organizatorem Fiesty Balonowej jest Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy.

Szczegółowy program: IV Fiesta Balonowa.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl