Kultura i Rozrywka

Wróć

Rozmowy kulturalne z Krzysztofem Garbaczewskim

2021-01-12 11:21:11
Na najbliższą sobotę (16.01) zaplanowano kolejne spotkanie w ramach cyklu Rozmowy kulturalne. Gościem będzie urodzony w Białymstoku reżyser Krzysztof Garbaczewski.
pixabay.com
Przed nami kolejne spotkanie online z cyklu Rozmowy kulturalne. Tym razem gośćmi będą reżyser Krzysztof Garbaczewski i dziennikarz Edwin Bendyk, który poprowadzi rozmowę. Jak dzisiaj wygląda praca artysty? Co oznacza dla twórcy bycie freelancerem? Jak sztuka reaguje na globalne zmiany: pandemie, zmiany klimatyczne, ekonomiczne? To tylko część tematów, które zostaną poruszone. Widzowie będą mogli na żywo komentować i zadawać gościom pytania.

Krzysztof Garbaczewski (ur. 1983 w Białymstoku) - reżyser, scenograf i autor adaptacji m.in. Tybetańskiej Księgi Umarłych, Gombrowicza, Dostojewskiego, Shakespeare'a, Reymonta, Jelinek, Roussela oraz poetów Leśmiana, Białoszewskiego i Dante, stanowiących podstawę jego tzw. Medytacji łączących performance, sztuki wizualne oraz muzykę. Pierwszy polski reżyser teatralny pracujący w technologii Virtual Reality. Charakterystyczna dla niego kolażowa stylistyka, stosowanie projekcji wideo i bezpośrednich transmisji nawiązuje do naszej współczesnej cyber wrażliwości.

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta i pisarz, pracuje w tygodniku Polityka, gdzie kieruje działem nauki. Autor książek: Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności (W.A.B., 2002), Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci (W.A.B., 2004), Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu (W.A.B., 2009) oraz Bunt Sieci (Polityka, 2012). W 2014 r. wspólnie z Jackiem Santorskim i Witoldem Orłowskim opublikował książkę Jak żyć w świecie, który oszalał. Jego najnowsza książka, W Polsce, czyli nigdzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata, ukazała się nakładem Polityki w kwietniu 2020 r.

Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia o godz. 15.00. Live na Facebooku Białostockiego Ośrodka Kultury. Dostęp jest bezpłatny. Rozmowom kulturalnym patronuje portal BiałystokOnline.

Zobacz też: Rozmowy kulturalne
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl