Książka Pod prąd jest wywiadem-rzeką z politykiem i działaczem społecznym, obecnie jednym z najsłynniejszych samorządowców w Polsce. W rozmowie z Magdaleną Łyczko Robert Biedroń opowiada o swoim dzieciństwie, trudnych relacjach z ojcem, próbie samobójczej i jak to się stało, że zaangażował się w działalność polityczną. Książka ukazała się w 2016 r. nakładem Wydawnictwa Editpresse.
Robert Biedroń jest absolwentem politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Szkoły Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. To wieloletni konsultant organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest też pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. Od 2009 r. pełni funkcję prezesa Instytutu Podkarpackiego zajmującego się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego. Od 2011 r. jest posłem ziemi gdyńsko-słupskiej z listy Ruchu Palikota. To również były członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i Główny sprawozdawca ds. LGBT.
Ponadto w latach 2008-2016 Robert Biedroń był członkiem Rady Doradczej Praw Człowieka przy Open Society Foundation, a w trakcie kadencji wiceprzewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. Od 2015 r. był członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy, a od 2016 r. - członkiem grupy doradczej dotyczącej równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony powołanej przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców. Obecnie prezydent miasta Słupska.
Spotkanie odbędzie się w sobotę (1 kwietnia) o godz. 17.00, wstęp jest wolny. Rozmowę poprowadzą Dorota Sokołowska oraz Marek Kochanowski.
Zobacz też:
Robert Biedroń w Zmianie Klimatu