Kino, teatr

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

REPERTUAR Białostockiego Teatru Lalek - grudzień

2022-12-31
Termin: 2022-12-01 - 2022-12-31
CZWARTEK (01.12)

godz. 09:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 11:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

PIĄTEK (02.12)

godz. 09:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 19:00 - SZEWCY

SOBOTA (03.12)

godz. 14:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 16:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 19:00 - SZEWCY

NIEDZIELA (04.12)

godz. 12:00 - JAŚ I MAŁGOSIA - CHOINKA

godz. 14:00 - JAŚ I MAŁGOSIA - CHOINKA

godz. 18:00 - godz. SZEWCY

WTOREK (06.12)

godz. 09:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 11:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

ŚRODA (07.12)

godz. 09:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 10:30 - ŚLIMAK

godz. 10:30 - LENKA

CZWARTEK (08.12)

godz. 08:30 - ŚLIMAK

godz. 09:00 - LENKA

godz. 09:30 - SNOWBALL

godz. 11:00 - LENKA

godz. 11:30 - SNOWBALL

PIĄTEK (09.12)

godz. 09:00 - ŚLIMAK

godz. 09:00 - LENKA

godz. 11:00 - ŚLIMAK

SOBOTA (10.12)

godz. 14:00 - ŚLIMAK

godz. 15:00 - LENKA

NIEDZIELA (11.12)

godz. 11:00 - LENKA

godz. 12:00 - ŚLIMAK

godz. 14:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 16:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

WTOREK (13.12)

godz. 09:00 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 10:30 - JAŚ I MAŁGOSIA

godz. 12:30 - SYMULATOR

ŚRODA (14.12)

godz. 09:00 - SYMULATOR

godz. 11:00 - KASZALOT

CZWARTEK (15.12)

godz. 09:00 - KASZALOT

godz. 11:00 - KASZALOT

PIĄTEK (16.12)

godz. 09:00 - KASZALOT

godz. 11:00 - KASZALOT

SOBOTA (17.12)

godz. 16:00 - KASZALOT

godz. 18:00 - PIASKOWNICA

NIEDZIELA (18.12)

godz. 15:00 - KASZALOT

godz. 18:00 - PIASKOWNICA

O SPEKTAKLACH:

JAŚ I MAŁGOSIA, reż. Jacek Malinowski

Było sobie Rodzeństwo – Jaś i Małgosia. Kochali się bardzo! A jeszcze bardziej kochali się ze sobą kłócić. Kłócili się rano – i wieczorem. Kłócili się podczas śniadania – i podczas kolacji. Podczas wycieczek do Lasu – i podczas powrotu do Domu. I podczas tej jednej, najsłynniejszej wyprawy, gdy niosąc Drwalowi obiad do pracy natknęli się na pewną niezwykłą chatkę…

Zapraszamy na zupełnie nową wersję klasycznej baśni Braci Grimm – przewrotną, pełną humoru opowieść o sile Rodziny i o tym, że nie wszystko jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje…

SZEWCY, reż. Konrad Dworakowski

Szewcy. Naukowa sztuka ze „śpiewakami” w trzech aktach powstała w latach 1927 – 1934 jako efekt literackich, plastycznych i filozoficznych poszukiwań Witkacego. Dopiero w 1948 r. wydano ją po raz pierwszy, a wystawiono w r. 1957. To ostatni dramat autora, kwintesencja katastroficznej wizji człowieka, władzy, kultury. To wciąż współczesna i nośna polemika nie tylko z kanonem polskiego romantyzmu, ale również z witkiewiczowską teorią Czystej Formy.

Szewcy wymykają się łatwej interpretacji czy ocenie, toteż wciąż inspirują do analizy losu jednostki, bezradnej wobec totalitaryzmu i nieuchronnych wynaturzeń każdej władzy. Są sztuką wręcz zatrważająco nowoczesną, profetyczną w obrazie degrengolady systemu wartości i wszelkich dokonań naszej cywilizacji, cywilizacji - jak rewolucja – pożerającej własne dzieci.

ŚLIMAK, reż. Jacek Malinowski

Główny bohater – Ślimak, czy to z dobroci, czy z dobrego wychowania nie potrafi wystarczająco wyraźnie odmawiać innym. Daje namówić się przez nachalną agentkę nieruchomości – Bobrzycę, do zmiany swego domu – muszli na inny. Niestety, szybko okazuje się, że wszędzie poza nią jest mu niewygodnie i niekomfortowo… Historia mówiąca o tym, jak ważne jest rozpoznanie własnej natury, życie w zgodzie ze sobą, a także o tym, jak bardzo liczy się asertywność w odnalezieniu własnej, prywatnej oazy spokoju. Zawsze bowiem może pojawić się obok nas ktoś, kto zechce namówić nas na zmiany, które niekoniecznie muszą współgrać z naszym wnętrzem… choć z wierzchu mogą wydawać się atrakcyjnymi czy wręcz modnymi.

LENKA, reż. Kata Csato (Węgry)

Znacie Lenkę? Na pewno chętnie Ją poznacie – to rezolutna, ruda dziewczynka, która uwielbia rysować. Jest bardzo podobna do innych rówieśników – radosna, miła, koleżeńska – z jedną jedyną różnicą. Jest odrobinkę grubsza…

Czy przeszkodzi Jej to w odnalezieniu prawdziwej przyjaźni? By się przekonać – wystarczy przyjść na „Lenkę”.

Zapraszamy na kameralny, uczący tolerancji oraz akceptacji spektakl dla widzów najmłodszych.

SNOWBALL, reż. Jacek Malinowski

SNOWBALL może oznaczać śnieżną kulę ale także informacyjną zbitkę treści, która staje się coraz większa i spada na nas nagle, jak lawina... Może być też grą w zimowej scenerii pełną atrakcji i dziwnych zdarzeń. Spektakl jest zabawą z tymi znaczeniami. Jego bohaterowie poruszają się w sferze gier, programów komputerowych, youtuberów, SF oraz celowo zmanipulowanych informacji i faktów. A wszystko to w świecie nastolatków i ich problemów. Kim jest tajemniczy Player999? Co takiego pojawiło się w okolicy miasteczka? Komu przysporzy to sławy a komu majątku?

Spektakl adresowany do młodzieży (12+) i dorosłych.

SYMULATOR, reż. Tomsa Legierski

„Symulator“ to gra, która oferuje doświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Co takie doświadczenie może nam dać i co odebrać? Czy jest to zwykła gra i zabawa? Kiedy przestaje być już zabawą?

„Symulator“ powstał na podstawie wywiadów z uczniami szkół średnich w dwóch czeskich miastach: w Pilźnie i Plasach. Reżyser Tomsa Legierski oraz dramaturżka Petra Kosova przeprowadzili serię dyskusji z uczniami w wieku od dwunastu do szesnastu lat o tym, czego doświadczają, kiedy czują się zdradzeni, co odbierają jako niesprawiedliwość, co ich boli i co postrzegają jako przeszkody w komunikacji z dorosłymi. Spotkali się także z nauczycielami, psychologami szkolnymi i rodzicami. I wreszcie, wspólnie z polskimi aktorami, ożywili własne wspomnienia i doświadczenia oraz szukali sposobów na zrozumienie nastolatków - zarówno polskich, jak i czeskich. Dorastanie jest procesem skomplikowanym, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

„Symulator“ jest pierwszą częścią polsko-czeskiej koprodukcji „Symulator. Snowball” w ramach europejskiego projektu ConnectUp.

KASZALOT, reż. Anna Retoruk

„Kaszalot obudził się jakiś nieswój…” - ten dzień był inny niż wszystkie. Niby taki sam, niby podobny, a jednak niosący mnóstwo nurtujących pytań: czy można nazywać się Kaszalotem, a nie należeć do ssaków tego gatunku? Czy można mieć spiczasty nosek i nie być podobnym do lisa? Czy słowne podobieństwo Kaszalota do kasztana jest wystarczające, aby poczuć się jak w rodzinie?

Nasz tytułowy bohater w towarzystwie zaprzyjaźnionej Pchły wybiera się w daleką podróż, ażeby odnaleźć odpowiedź na… No właśnie – nurtujące pytanie! Jeśli i Ty chcesz poznać odpowiedź na niezwykle nurtujące pytanie, to wsiądź do pociągu i wyrusz z nami w niesamowitą przygodę!

PIASKOWNICA, reż. Mateusz Tymura

To historia o niedojrzałości przebranej za dojrzałość.
To historia o nieustannym mijaniu się w relacjach, w związkach.
To historia o braku komunikacji nie tylko z drugim człowiekiem, ale także z samym sobą.

Czy umiemy odkryć własne potrzeby i pragnienia, czy umiemy je rozpoznać, nazwać, zrozumieć?
Czy umiemy je pogodzić z potrzebami drugiej osoby.

Człowiek to tykająca bomba. Czy spustoszy to co dookoła, czy raczej wybuchnie wewnątrz?
A może ta bomba okaże się niewypałem i ogarnie nas niewysłowiony smutek.

Miejsce imprezy