Rak jelita grubego - najważniejsza jest profilaktyka. Rozdajemy testy pomagające wykryć chorobę
Jak wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Nowotworów, w 2008 r., w Polsce na raka jelita grubego zachorowało ponad 14600 osób, a zmarło ponad 10400. Do 2015 roku zachoruje 116 tys. osób, czyli miasto wielkości Zielonej Góry. Tymczasem najlepszymi sposobami, by ustrzec się przed chorobą są profilaktyka i zdrowy tryb życia.
Dynamika wzrostu zachorowań na raka jelita grubego jest w Polsce najwyższa w Europie. Podobnie jak dynamika wzrostu umieralności na ten typ nowotworu jest jedną z najwyższych spośród wszystkich schorzeń nowotworowych w Polsce, szczególnie u mężczyzn, i jest znacznie wyższa niż w krajach Europy Zachodniej i Północnej, gdzie umieralność zmniejsza się od wielu lat. Tempo wzrostu umieralności na raka jelita grubego w Polsce jest także bardzo wysokie w porównaniu do innych krajów Europy Środkowej. Porównując dostępne dane częstości zapadalności i umieralności na raka jelita grubego można uznać, że krajem najbardziej skutecznym w leczeniu tego typu raka w Europie są Włochy. Najmniej skuteczne są Węgry i Polska.
Firma Cefarm Białystok S.A. i Stowarzyszenie Europacolon Polska zachęca Polaków do zwrócenia uwagi na ten śmiertelnie poważny problem. Do akcji przyłączyła się również firma Domowe Laboratorium, która produkuje Test FOB, dzięki któremu pacjenci mogą bez problemu w domowych warunkach przeprowadzić badanie pomocne w diagnozowaniu nowotworów jelita grubego.
UWAGA! Mamy dla Was 7 takich testów oraz dwa kubki promujące akcję. Wystarczy przyjść do naszej siedziby przy ul. Sienkiewicza 49 lok. 311 w godz. 9-17. Testy do samodzielnego badania otrzymają osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze.
Rozdaliśmy już wszystkie testy i kubki. Dziękujemy za udział w akcji.
andy