Wystawy, wernisaże, wydarzenia artystyczne

Wróć

Rafał Ganowski, Mateusz Putra, Piotr Wróblewski: Dalej, wyżej, szybciej

2024-08-18
Termin: 2024-06-26 - 2024-08-18
Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną, której tematem jest ruch mechaniczny i odwieczne marzenie człowieka o przemieszczaniu się w coraz bardziej efektywny sposób!

Trzech fotografów to trzy sposoby patrzenia na wehikuły będące bohaterami wystawy: samochody, pociągi i samoloty. Choć obecne w naszej kulturze od ponad stu lat, ciągle wzbudzają wielkie emocje. Są motorem napędowym rozwoju cywilizacji, symbolem statusu czy po prostu użytecznym środkiem transportu.
Razem z autorami wystawy zapraszamy w podróż po świecie! Każdy może wybrać swój ulubiony wehikuł na czas tej podróży.

Autorzy:

Piotr Wróblewski
Dziennikarz, fotograf Digital Foto Video, pasjonat fotografii lotniczej, od lat fotografujący statki powietrzne zarówno w bazach wojskowych, jak i na pokazach lotniczych. Współpracownik i autor zdjęć dla periodyku lotniczego “Aeromax”. Uczestnik sesji Air to Air, zwłaszcza widowiskowych sesji, podczas których fotografuje się samoloty z pokładu innego statku powietrznego, w locie.

Rafał Ganowski
Pasjonat fotografii lotniczej i miłośnik kolei. Od 2019 roku, przy użyciu dronów fotografuje pociągi z powietrza. Przygodę z dronami rozpoczął już w 2013 roku. Jego zdjęcia ukazują piękno i dynamikę kolei z unikalnej perspektywy, łącząc technologię z artystycznym podejściem. W swojej pracy korzysta z różnych modeli dronów, co pozwala na uchwycenie wyjątkowych ujęć w różnych warunkach. Fotografie, które można zobaczyć na wystawie, są efektem wieloletniej pasji i nieustannego dążenia do doskonałości w dziedzinie fotografii lotniczej.

Mateusz Putra
Białostoczanin. Fotografuje klasyczne i współczesne samochody w bardziej i mniej codziennych okolicznościach przyrody.

Wernisaż: 26 czerwca 2024, godz. 18:30
Foyer kina Forum, ul. Legionowa 5
Wstęp wolny

Wystawa dostępna do 18 sierpnia 2024

Miejsce imprezy