Aglomeracja podlaska
W czwartek (11.03) Szymon Hołownia przedstawił swoich kolejnych członków Stowarzyszenia Polska 2050. Dołączyło do niego pięciu samorządowców, którzy będą wzmocnieniem struktur ruchu w województwie podlaskim.
- Radni z trzech podlaskich metropolii, bo mamy tutaj i Białystok, i Suwałki i Łomżę. My pokażemy, że mamy pomysł dla całego Podlasia, mamy pomysł na to jak połączyć i zintegrować myślenie o naszym wspólnym regionie. Jak sprawić, żeby Białystok, Łomża i Suwałki nie rywalizowały ze sobą, ale stały się czymś w rodzaju aglomeracji podlaskiej, która będzie wspólnie walczyła o rzeczy, dla naszego unikatowego regionu najważniejsze - powiedział Szymon Hołownia.
W styczniu, do Polski 2050 dołączył także Maciej Żywno. Więcej na ten temat:
Szymon Hołownia powiększa szeregi.
- Zapraszając do nas radnych z trzech miast województwa podlaskiego, będą one wspólnie budowały prawdziwą integrację regionów. W Podlaskim będą odpowiadać za budowanie polityki miejskiej i aglomeracyjnej. Nie zależy nam na budowaniu całych kół czy klubów, raczej na umiejętnym przeprowadzaniu inicjatyw obywatelskich, które chcemy zgłaszać. Po wyborach samorządowych mamy nadzieję na znacznie większą reprezentację, która pozwoli nam być jeszcze bardziej skuteczna - podkreślił Maciej Żywno.
W Białymstoku brakuje jeszcze 1 osoby
Do Polski 2050 z Białegostoku dołączyło dwóch radnych niezależnych: Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski.
- Patrząc dzisiaj na ten kontrakt obywatelski zapewne co niektórzy przypominają sobie projekt uchwały Oddychaj bezpiecznie w Białymstoku, który został odrzucony. Stąd też moje motywacje do włączenia się do tego ruchu. Tu jest nowa energia, która chce naprawdę konkretnie zmieniać naszą rzeczywistość bez sporu politycznego, popierać pomysły, które są dobre dla ludzi - tłumaczył Maciej Biernacki.
Więcej o kontrakcie obywatelskim:
Polska 2050 będzie walczyć ze smogiem w Białymstoku.
- Jestem radnym miasta Białegostoku i przewodniczącym komisji spraw społecznych, rodziny i zdrowia. W Polsce 2050 chciałbym zająć się przede wszystkim edukacją, sprawami osób niepełnosprawnych. Jestem gotowy razem z Szymonem zmieniać Białystok dla nas wszystkich - mówił Tomasz Kalinowski.
Dwóch radnych jednak nie wystarczy do stworzenia klubu Polska 2050. W Białymstoku potrzebna jest jeszcze jedna osoba.
- Moja głęboka wiara wyniesiona z tej ziemi, każe mi wierzyć, że klub w radzie miasta Białegostoku w jakiejś nieodległej przeszłości zostanie stworzony – dodał Szymon Hołownia.
Suwałki i Łomża
Do ruchu Szymona Hołowni zdecydował się przyłączyć także radny miasta Suwałki.
- Zdecydowałem się dołączyć do ruchu Polska 2050, bo mam nadzieję na zmianę Polski na lepszą, czyli solidarną, demokratyczną, bezpieczną i zieloną. Bliskie są mi idee i wartości zawarte w DNA Ruchu Polska 2050. Wierzę, że polityki nie robi się pod stołkami, ale tam gdzie dzieją się sprawy dotyczące obywateli, czyli w samorządzie. To samorząd jest najbliżej ludzi, to wszyscy mieszkańcy danego regionu i miasta. Wiem, że praca oddolna ma sens, a my wiemy jak to zrobić - stwierdził Adam Ołowniuk.
Natomiast z radny miejskiej w Łomży do Polski 2050 przeszło dwóch radnych.
- Dlaczego tu jesteśmy? Liczymy na to, że w Sejmie skończy się ta wojna PO i PiS, a zaczną się tam dziać sprawy ludzkie. Liczby także na to, że Szymon Hołownia będzie wyrazicielem tych naszych spraw samorządowych. W samorządzie jest wiele problemów, o których się nie mówi - podkreślał Dariusz Domasiewicz.
- Od 10 lat jestem nieprzerwanie radnym miejskim w Łomży. Szymonowi kibicowałem od momentu, gdy wstąpił na drogę polityczną. Okazało się, że to jedyna alternatywa dla osób takich jak ja, które mają już dosyć wojny plemiennej, które tak naprawdę po żadnej ze stron nie mogły się odnaleźć - dodał Zbigniew Prosiński.