W grudniu w Białymstoku otworzony został
wybieg dla psów przy ul. Włókienniczej. Pupile mają tam do dyspozycji ok. 1200 m2 trawiastej powierzchni. Miejsce jest idealne do treningów naszych czworonogów - zwierzęta mogą bawić się w tunelu, wchodzić po równoważni, czy skakać przez drążki. Opracowanie koncepcji i wybudowanie psiego parku kosztowało 284 tys. zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego HYDROS z Białegostoku.
Kolejny psi park miał powstać w obrębie al. Jana Pawła II i ul. Wierzbowej (na tyłach KFC przy al. Jana Pawła II 56a). Jednak wciąż nie rozpoczęto tam żadnych prac. W tej sprawie, radny miejski Jarosław Grodzki z klubu Koalicji Obywatelskiej wystosował do prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego interpelację.
W październiku 2019 r. zostały opracowane dwa warianty koncepcji Psiego Parku na terenie Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej. W roku 2021 wstrzymano dalszą realizacje zadania, ze względu na toczące się postępowania o zwrot nieruchomości stanowiącej teren parkowy - odpowiedział na interpelację Krzysztof Karpieszuk, sekretarz miasta.
Jak wyjaśnił, w 2022 roku postępowania zwrotowe zostały ostatecznie zakończone, jednakże z uwagi na ograniczone środki finansowe miasta, realizacja przedmiotowej inwestycji nie została ujęta w budżecie Miasta Białegostoku na rok 2023.
Zgodnie z opracowaną koncepcją, szacunkowa wartość budowy psiego parku to ok. 1,1 mln z (wariant I) bądź ok. 1,5 mln zł (wariant I). Mając na uwadze sytuację finansową Miasta sporządzając projekt budżetu ujmowano zadania: rozpoczęte, te, na które mamy opracowaną dokumentacje projektową, gdzie upływa termin pozwolenia na budowę oraz wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego - przekazał Krzysztof Karpieszuk.
Być może psi park powstanie w 2024 r., o ile znajdą się fundusze na jego realizację. Sekretarz miasta dodał, że psi park w rejonie al. Jana Pawła II wciąż pozostaje w planach inwestycyjnych miasta Białystok.