Muzycy pokonają 3 tys. km
Trzech utalentowanych muzyków klasycznych, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Wiktor Rakowski i Marcin Miro Mirowski, postanowiło wziąć udział w niezwykłej przygodzie. Podczas swojej wyprawy rowerowej dookoła Polski zamierzają pokonać około 3000 km.
Wieloletnie doświadczenie artystyczne czyni ich mistrzami w swoich dziedzinach. Marcin Nałęcz-Niesiołowski jest nie tylko dyrygentem, ale również utalentowanym śpiewakiem i pedagogiem akademickim. Wiktor Rakowski jest puzonistą w orkiestrze operowej, natomiast Marcin Miro Mirowski pracuje jako kompozytor i dyrygent.
Cała inicjatywa wyprawy powstała dzięki zaangażowaniu Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, który jest zwolennikiem aktywnego stylu życia oraz pomagania innym poprzez nagłośnianie akcji charytatywnych. Wyprawa rozpocznie się o godz. 12.00 w Przemyślu w piątek (7.07). Ich plan zakłada dotarcie do celu w pierwszym tygodniu sierpnia, wracając do Przemyśla lub kontynuując podróż aż do Lwowa, jeśli sytuacja na Ukrainie na to pozwoli. Trasa ma długość około 3000 km, a średnio będą pokonywać około 130 km dziennie.
Trasa wyprawy została podzielona na cztery etapy: wschodni (Przemyśl - Wiżajny), północny (Wiżajny - Świnoujście), zachodni (Świnoujście - Kłodzko) i południowy (Kłodzko - Przemyśl lub Lwów). Każdy etap oznaczać będzie nowe wyzwania, krajobrazy i niezapomniane przygody dla trzech muzyków, którzy z pasją połączą swoje muzyczne talenty z miłością do sportu i podróży.
Pomogą Małgosi z Białegostoku
Głównym celem tej niezwykłej wyprawy jest szeroko pojęta pomoc, która będzie realizowana na poszczególnych etapach trasy.
Na etapie wschodnim, muzycy klasyczni postanowili zorganizować zbiórkę pieniężną dla Małgosi Tomczak z Białegostoku. Małgosia to niezwykle wytrwała i dzielna dziewczyna, która już wiele przeszła w swoim życiu. Operacje, których doświadczyła w przeszłości, były niezwykle skomplikowane i kosztowne. Teraz, aby kontynuować swoje leczenie, potrzebuje operacji wydłużenia nogi, której koszt przekracza 600 tys. zł. Wyprawa ma na celu zebranie środków finansowych, które pomogą Małgosi w jej dalszej rehabilitacji i powrocie do zdrowia. Małgosię można również wesprzeć
poprzez zbiórkę.
Etapy północny, zachodni i południowy będą skupione na innej formie pomocy - tym razem rzeczowej. Misja muzyków obejmuje zbiórkę instrumentów muzycznych i akcesoriów dla Szkoły Muzycznej w Makarowie (Makariv) w Obwodzie Kijowskim, która ucierpiała w wyniku rosyjskiej agresji. Ponadto muzycy współpracują z Dominikanami z Fastowa, Centrum św. Marcina de Porres i Fundacją Charytatywną. Ponadto chcą wesprzeć odbudowę szkoły i umożliwić młodym talentom kontynuowanie nauki i rozwoju muzycznego pomimo trudnych warunków.
- Oczywiście także, jeśli ktoś zechce wesprzeć szkołę finansowo, a także inne cele statutowe Fundacji lub Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie będzie taka możliwość poprzez publiczną zbiórkę prowadzoną podczas naszej wyprawy - poinformował Marcin Nałęcz-Niesiołowski.