Tango Prohibicja to przedstawienie z muzyką na żywo, w którym dominują elementy musicalu i kabaretu bazujące na polskich piosenkach z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Marzenia spełniają się w obliczu katastrofy
Bohaterami spektaklu są członkowie Magicznego Ensemblu, którzy z najnowszym programem chcieliby dołączyć kabaret Prohibicja do elity lokali rozrywkowych miasta. Galerię postaci tworzą: ambitny i zazdrosny dyrektor, jego rozwiązła żona, narwany niespełniony ułan, pokorna sierota i typ spod ciemnej gwiazdy.
- Kiedy człowiek widzi nadchodzącą burzę, do końca ma nadzieję, że przejdzie bokiem. Obojętnie, czy to kłótnia kochanków, spór w pracy, czy konflikt zbrojny. Jest rok 1938, lada dzień staniemy się świadkami wielkiej ludzkiej tragedii, a dopiero co odzyskaliśmy niepodległość i chcemy cieszyć się życiem i wolnością. Tango to metafora gry emocjonalnej, która toczy się pomiędzy osobami dramatu, a prohibicja oznacza tu zakaz bycia sobą, który jest cały czas łamany, bo życie jest zbyt krótkie na ciągłe udawanie. To przedstawienie o ludzkich marzeniach spełniających się w obliczu zbliżającej się katastrofy - mówi Maciej Zakliczyński, reżyser spektaklu oraz autor scenariusza.
Aktywny udział publiczności i muzyka na żywo
Publiczność aktywnie bierze udział w przedstawieniu, w trakcie którego grane i śpiewane są piosenki o miłości i nienawiści, tęsknocie i niespełnieniu, prowokują bohaterów i widzów do niespodziewanych zachowań. Atrybuty udanego wieczoru to alkohol, papierosy, muzyka, taniec, śpiew, czyli kwintesencja rozrywki międzywojnia, które właśnie dobiega końca, a nadzieja na pokój na świecie słabnie z fajerwerkami w tle.
- 20-lecie międzywojenne pod względem imprezowania i radości w narodzie było pięknym czasem wolności. Ludzie potrafili się bawić, pomimo wielu kłopotów i problemów gospodarczych. Szkoda, że ten okres trwał tak krótko - mówi Mateusz Witczuk, odtwórca roli Tadeusza Dymka Dymowskiego.
Ponadto w spektaklu zobaczymy Bernarda Banię, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Monikę Zaborską-Wróblewską i Piotra Szekowskiego. Na scenie aktorom towarzyszy muzyczne trio: Ula Kisiel, Kuba Kisiel i Piotr Ignatowski. Opieką artystyczną przedstawienie objęła Agnieszka Korytkowska-Mazur.
Z foyer na dużą scenę
Ze względu na duże zainteresowanie widzów spektaklem oraz chęć polepszenia odbioru przedstawienia, został on przeniesiony na dużą scenę Teatru. Wszystkie zakupione bilety wymagają zmiany na dużą scenę, dlatego widzowie proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny (85 74 99 175) lub mailowy (rezerwacje@dramatyczny.pl) w celu ustalenia miejsca na widowni. Istnieje także możliwość zwrotu biletu zakupionego na scenę foyer. Od czwartku, 2 stycznia uruchomiona została także sprzedaż dodatkowych biletów na spektakle premierowe (4 i 5 stycznia o godz. 19) w cenie 40 zł.
Portal Białystokonline.pl patronuje spektaklowi.
Szczegóły:
Tango Prohibicja w Teatrze Dramatycznym