Konieczność zmiany w edukacji
Uczelnia od 2008 r. angażuje się w akcję Dziewczyny na Politechniki. Jej celem jest promowanie wśród młodych kobiet kształcenia technicznego.
- Pilotaż tej ogólnopolskiej akcji miał miejsce w 2008 r. na naszej uczelni. W 2017 r. chcemy - wraz z przedstawicielami uczelni technicznych całego kraju i fundacją edukacyjną Perspektywy - podsumować akcję na specjalnej konferencji w Białymstoku - mówią organizatorzy.
Na czwartkowe (30.03) Programowanie Przyszłości zaproszeni są uczniowie, nauczyciele, doradcy zawodowi i studenci. Wydarzenie ma jednak szerszy, edukacyjny charakter. Przedstawiciele Politechniki chcą w sposób szczególny zwrócić uwagę na konieczność zmiany sposobu nauczania matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz programowania w szkołach.
- Nawiązaliśmy kontakt ze znakomitymi prelegentami - osobami, które odnoszą sukcesy w branżach informatycznych i technicznych, popularyzują nowe technologie oraz wspierają kobiety i młodych ludzi w tego typu działalności - mówią.
Będzie też Forum Pracodawców
Podczas konferencji na Politechnice wystąpią m.in.: znana popularyzatorka nauki dr Monika Aksamit-Koperska, pomysłodawczyni akcji Dziewczyny na politechniki i Dziewczyny do ścisłych dr Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, prezes ds. finansowych spółki Siemens, działaczka na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu Dominika Bettman oraz studentka automatyki i robotyki Politechniki Białostockiej, współtwórczyni sukcesu bolidu wyścigowego CMS-03 Ewelina Moczulska.
Ważną częścią konferencji będzie Forum Pracodawców, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jak wyglądają ścieżki kariery w poszczególnych firmach i na co zwracają uwagę osoby zajmujące się rekrutacją do pracy. Wezmą tu udział przedstawiciele innowacyjnych przedsiębiorstw. Spotkaniu towarzyszyć będą także prezentacje kół naukowych działających na Politechnice Białostockiej.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja pod adresem mailowym a.halicka@pb.edu.pl.
Patronujemy temu wydarzeniu.
Sprawdź:
Programowanie Przyszłości na Politechnice Białostockiej