Nauka

Wróć

Prawie 30 propozycji, w tym 3 nowe. Jakie studia podyplomowe na UwB?

2022-11-08 14:22:06
Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na studia podyplomowe. W tym roku pojawiły się aż 3 nowości.
UwB
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczelnia przygotowała prawie 30 propozycji, w tym 3 nowości.

Na studia podyplomowe mogą zgłaszać się osoby, które posiadają już wykształcenie wyższe: licencjackie, inżynierskie, magisterskie, ale chcą podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe.

Wśród nowych kierunków na Wydziale Filologicznym pojawiło się Nauczanie języka polskiego jako obcego. Osoby, które się na to zdecydują będą później przygotowane do pracy w szkołach oraz prywatnych i państwowych instytucjach zajmujących się organizowaniem kursów języka polskiego jako obcego.

Nowością jest też Prawo w nowoczesnych technologiach informatycznych na Wydziale Prawa. Uczestnicy tych studiów podczas nauki zostaną przygotowani do świadczenia usług prawnych (np. redagowania, opiniowania i negocjowania kontraktów) na rzecz branży informatycznej i branż nowych technologii.

Kolejną nowością jest Bezpieczeństwo narodowe w systemie prawnym Rzeczypospolitej Polskiej. Studenci tego kierunku zostaną przygotowani do pracy w siłach zbrojnych RP oraz organach i instytucjach  tworzących system bezpieczeństwa państwa.

Oprócz tego na Uniwersytecie w Białymstoku czeka ponad 20 różnych sprawdzonych i cenionych propozycji. 9 z nich znajdziemy na Wydziale Prawa. Sporym zainteresowaniem cieszą się tam studia podyplomowe: Mediator sądowy, Kształcenie tłumaczy przysięgłych języka angielskiego czy Doradztwo podatkowe.

7 kierunków oferuje Wydział Ekonomii i Finansów. Zainteresowani mogą zgłaszać się na studia podyplomowe Menedżer czy Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. W ofercie znajdziemy także: Celno-podatkową i logistyczną obsługę międzynarodowego obrotu towarowego, Rachunkowość i audyt wewnętrzny w jednostkach sektora publicznego albo Wyceny i gospodarkę nieruchomościami.

Wydział Filologiczny zaprasza (oprócz nowości) na studia podyplomowe Logopedia oraz Animacja czytelnictwa, informacja naukowa i bibliotekarstwo.

Osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, jeśli chodzi o edukację, powinny zainteresować się ofertą Wydziału Nauk o Edukacji, gdzie można zapisywać się np. Edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), Edukację i terapię osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Przygotowanie do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych.

Instytut Zarządzania zaprasza zaś na Doradztwo Zawodowe, Psychologię w zarządzaniu oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi.

Studenci, którym marzy się kariera menadżera kultury mogą skorzystać z oferty Instytutu Studiów Kulturowych. Z kolei studia podyplomowe Etyki i filozofii religii w szkole oferuje Katedra Teologii Katolickiej.

Osoby zainteresowane nauką na studiach podyplomowych mogą zapisywać się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwb.edu.pl).
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl