Aktualności

Wróć

Prawie 13 tys. podlaskich pierwszoklasistów pozna zasady bezpieczeństwa

2014-11-20 00:00:00
Prawie 13 tys. uczniów klas I z blisko 300 szkół podstawowych województwa podlaskiego zgłosiło się do VI edycji programu edukacyjnego Klub Bezpiecznego Puchatka. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa najmłodszych. Patronat Honorowy nad programem sprawują Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.
Materiały organizatora
– W 2013 roku w województwie podlaskim miało miejsce prawie 70 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14. roku życia. W skali całego kraju niepokojąco wzrasta również liczba negatywnych zjawisk związanych z użytkowaniem przez dzieci Internetu. Klub Bezpiecznego Puchatka jest inicjatywą, która stanowi odpowiedź na te alarmujące statystyki i przyczynia się do przekazywania dzieciom dobrych nawyków związanych z edukacją w zakresie bezpieczeństwa – podkreśla mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Klub Bezpiecznego Puchatka to największy w Polsce program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do klas I szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w każdej sytuacji: w domu, w szkole, na drodze, w czasie zabawy, podczas korzystania z Internetu, a także wspieranie rozwoju najmłodszych. Łącznie, w ciągu 5 lat trwania programu wzięło w nim udział 600 000 tysięcy uczniów z całej Polski.

Wszystkie szkoły podstawowe z województwa podlaskiego biorące udział w programie bezpłatnie otrzymały materiały edukacyjne przygotowane przez doświadczonych metodyków. W skład przekazanego zestawu Klubu Bezpiecznego Puchatka” wchodziły materiały dydaktyczne dla nauczycieli (zawierające m.in. kompleksowe scenariusze lekcji), broszury informacyjne dla rodziców oraz bogato ilustrowane książeczki edukacyjne dla dzieci z ćwiczeniami, zadaniami i zabawami oraz cennymi radami Puchatka przygotowanymi specjalnie z myślą o pierwszoklasistach, dzięki którym maluchy mogą przyswajać i utrwalać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl