Konkurs jest dwuetapowy. Kandydatów do I etapu konkursu mogą zgłaszać do Okręgowych Inspektoratów Pracy organizacje pracodawców, związki zawodowe lub inne organizacje społeczne, społeczni inspektorzy pracy, pracownicy służby bhp oraz inspektorzy pracy. Okręgowy Inspektor Pracy najlepszym pracodawcom przyznaje honorowe nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach na szczeblu regionalnym. Laureaci I miejsca w każdej z kategorii zakładów, zostaną wytypowani do etapu centralnego (II etap).
Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy oraz inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy.
W konkursie mogą uczestniczyć pracodawcy niezależnie od formy własności zakładu pracy, którzy uzyskali pozytywną ocenę stanu warunków pracy w ich firmach. Z uwagi na: różnorodność zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, a tym samym wielkość i skalę problemów, zwłaszcza w zakresie działań podejmowanych na rzecz ochrony pracy, pracodawcy będą oceniani w trzech kategoriach: zakłady pracy do 50 zatrudnionych, od 51 do 250 zatrudnionych i powyżej 250 zatrudnionych.
Szczegółowe informacje można znaleźć
tutaj.