Sport

Wróć

Poprawa wyników była tylko chwilowa. Żółto-Czerwoni znów są na dnie

2024-09-30 08:50:01
Za nami kolejny piłkarski weekend. W ostatnich dniach do rywalizacji przystąpili m.in. podlascy III-ligowcy, którzy łącznie zdobyli 3 punkty. Po zwycięstwo sięgnęły tylko Wigry Suwałki.
Jagiellonia Białystok
Rezerwy Dumy Podlasia doznały siódmej porażki w sezonie. W 10. kolejce Żółto-Czerwoni przegrali na wyjeździe z GKS-em Wikielec, choć początek spotkania należał do białostoczan. W 6. minucie starcia wynik potyczki otworzył Toki Hirosawa i w tym momencie wydawało się, że istnieje duża szansa, iż komplet punktów pojedzie do stolicy Podlasia, ale ostatecznie wszystkie oczka zostały w Wikielcu. Do przerwy Jagiellończycy prowadzili wprawdzie cały czas 1:0, jednak po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli gospodarze. W 56. minucie do remisu doprowadził Jewhenij Androszczuk, a niedługo później rezultat spotkania na 2:1 dla GKS-u ustalił Michał Kwiatkowski. Kolejny słaby występ sprawił, że Żółto-Czerwoni ponownie znaleźli się na ostatnim miejscu w tabeli.

Porażki w 10. serii zmagań doznał również ŁKS. Drużyna z Łomży po świetnym początku sezonu teraz wyraźnie wyhamowała. Zespół z naszego regionu tym razem z niekorzystnym wynikiem wrócił z Radomia. Gracze ŁKS-u pierwszego gola z Bronią stracili tuż przed przerwą po ogromnym błędzie defensywy (wpadkę gości wykorzystał Hamed Junior Timite), a drugi raz bramkarz łomżyńskiej ekipy wyciągał piłkę z siatki w 89. minucie, kiedy to celnym strzałem popisał się Jakub Piwowarczyk. Porażka 0:2 z Bronią to ewidentne potwierdzenie tego, że ŁKS jest w kryzysie. W ostatnich pięciu meczach drużyna z północno-wschodniej Polski zdobyła zaledwie dwa punkty.

Swój pojedynek zwyciężyły za to Wigry, które wciąż są jedyną niepokonaną drużyną w gr. I III ligi. Suwalczanie wygrali na własnym stadionie z rezerwami Wisły Płock 2:0. Pierwszego gola tuż przed przerwą zdobył strzałem głową Michał Ozga, a w 79. minucie gości dobił Maciej Makuszewski, który wykorzystał rzut karny. Ogranie Wisły II Płock pozwoliło Wigrom awansować na fotel lidera.

- To było dla nas trudne spotkanie, przeciwnik postawił bardzo trudne warunki i był dobrze zorganizowany. Oczywiście przed meczem analizowaliśmy grę rywala i wiedzieliśmy, co nas czeka. Musieliśmy szukać swoich momentów. Pomimo tego, że czasami schodziliśmy do obrony niskiej, bo to przeciwnik posiadał piłkę, to jednak po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy coraz dojrzalszą drużyną, jesteśmy coraz bardziej odpowiedzialni na boisku i podejmujemy właściwe decyzje. Uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone. Po raz kolejny brawa dla chłopaków za pokazanie cech wolicjonalnych. Zostawili na boisku mnóstwo zdrowia i grali z poświęceniem - powiedział po domowym triumfie Paweł Cimochowski, trener Biało-Niebieskich.

W następnej kolejce ostatnia w tabeli Jagiellonia II Białystok podejmie przy ul. Elewatorskiej Mławiankę Mława, ŁKS Łomża zmierzy się u siebie z GKS-em Wikielec, a lider z Suwałk powalczą w delegacji z Victorią Sulejówek.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:1)
Bramki: Jewhenij Androszczuk 56, Michał Kwiatkowski 60 - Toki Hirosawa 6
Jagiellonia II Białystok: Piekutowski - Pankiewicz (65' Lipiński), Duchnowski, Retsos, Krasiewicz, Kozłowski, Polkowski (78' Ptasiński), Wasilewski (65' Jakimiuk), Wolski (46' Karpiński), Hirosawa, P. Pululu

Broń Radom - ŁKS Łomża 2:0 (1:0)
Bramki: Hamed Junior Timite 45, Jakub Piwowarczyk 89
ŁKS Łomża (skład wyjściowy): Olszewski - Orzechowski, Zieleniecki, Owczarek, Maćkowski, Bielka, Niewiadomski, Wenger, Antkowiak, Kuźma, Karmański.

Wigry Suwałki - Wisła II Płock 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Ozga 42, Maciej Makuszewski 79k
Wigry Suwałki (skład wyjściowy): Taudul - Ozga, Wybraniec, Osipiuk, Berezianskyi, Głowicki, Matus, Mościcki, Bednarczyk, Makuszewski, Zalewski