Sport

Wróć

Ponad 70 osób powalczy w Galerii Jurowieckiej o atrakcyjne nagrody

2023-05-25 11:55:20
Już w najbliższą sobotę (27.05) dojdzie do skutku rywalizacja w ramach II Turnieju Szachowego Galeria Jurowiecka 2023. Zawody rozegrane będą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
MUKS Stoczek 45 Białystok
Galeria Jurowiecka znów stanie się miejscem zmagań szachistów. Już rok temu wspomniane centrum handlowe gościło tego typu imprezę i okazała się ona sukcesem, dlatego niebawem będziemy świadkami II edycji turnieju.

Do rywalizacji przystąpi 71 zawodników, a do wygrania są atrakcyjne nagrody. Za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przewidziana jest karta podarunkowa do Galerii Jurowieckiej o wartości 1000 zł, ale należy zaznaczyć, że na podobne gratyfikacje, tyle że o niższej wartości, mogą liczyć także pozostałe osoby z TOP 10. Dodatkowo planowane są upominki rzeczowe dla najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych, a ponadto czołowi szachiści mogą liczyć na puchary i dyplomy.

- W Galerii Jurowieckiej zostanie rozegranych 9 rund. Każda z rund będzie trwać około pół godziny. Czas do namysłu będzie odmierzany przez zegar elektroniczny. Zawodnicy będą mieli po 10 minut na partię i dodatkowo 5 sekund za każdy wykonany ruch. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 i zakończą około godz. 15.30. W Galerii Jurowieckiej będzie trwał normalny ruch handlowy, więc będzie można obserwować grę zawodników. Nie wolno jednak wchodzić między stoliki i z uczestnikami zmagań rozmawiać - mówi Leszek Zega, sędzia główny zawodów.

Zgłoszenia do turnieju prowadzone są drogą internetową poprzez specjalny formularz.

Zaplanowana na sobotę impreza rozegrana zostanie w Galerii Jurowieckiej na poziomie -1, na pasażu przy windach panoramicznych.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: II Turniej Szachowy w Galerii Jurowiecka
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl