Sport

Wróć

Polska Ekstraklasa Żeglarska. Dziewiąte miejsce białostoczan

2018-08-01 10:15:57
W sobotę i niedzielę (28-29.07) - w Szczecinie - rozegrana została 2. runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Białostocki Dżygit uplasował się na miejscu numer dziewięć.
Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit
Na zawody rozgrywane na Jeziorze Dąbie ekipa Delphia PŻKS Dżygit Białystok wyruszyła w dobrych nastrojach. Poprzednie zmagania Podlasianie zakończyli bowiem na miejscu numer pięć, co jak na inaugurację rywalizacji było wynikiem więcej niż dobrym.

Białostocka drużyna do weekendowego boju stanęła w składzie: Tomasz Kulesza, Paweł Kulesza, Maciej Garniewski i Adam Konecki. Tym razem nie udało się jednak powtórzyć rezultatu z Gdyni i Dżygit nie bił się o podium. Żeglarze ze stolicy Podlasia po dwóch dniach rywalizacji i 18 wyścigach stoczonych w niesamowitym upale, uplasowali się na pozycji dziewiątej. Zwyciężyła ekipa gospodarzy - SEJK Pogoń - która wyprzedziła PZU Jeziorak Yacht Club oraz Legię Warszawa.

Dżygit po zawodach w Gdyni i Szczecinie - z dorobkiem 12 punktów - znajduje się w klasyfikacji generalnej na miejscu ósmym.